Fortnite’ın 6. Sezonu İlkel Güç, Tek Oyunculu Bir Hikaye İle Başladı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Sonunda Fortnite 2. Bölüm 6. Sezon İlkel Güç, bugün oyuncularla buluştu. 6. sezonun tek oyunculu bir hikaye ile başlayacağını biliyorduk ve nihayet bu hikaye ile de başladı.

Bu tek kişilik hikayeyi oynamak içinse tek yapmanız gereken, oynaması ücretsiz olan Fortnite’a giriş yapmak. Giriş yapar yapmaz kendinizi, Jonesy’e gerçekliği kurtarmak için yardım ederken bulacaksınız.

2. Bölüm 5. Sezonu yani Sıfır Krizinin finali neredeyse tüm Fortnite oyuncuları tarafından sevildi. Epic Games’in tek oyunculu bir hikayeye odaklanması ise hikaye sever oyuncuları da Fortnite’a olan ilgisini yükseltti.

Artık ilkellik temasına sahip Sezon 6’da kurtlardan yaban domuzlarına, tavuklardan kurbağalara kadar bir çok hayvan da adada dolaşıyor olacak. Bununla birlikte oyuna, yeni silahlar, silah geliştirme için ki özellikle Lara Croft’un meşhur silahı olan yayı geliştirmenize olanak sağlayan, yeni Crafting mekaniği de geldi.

Ek olarak, Battle Pass alanlar hemen yeni karakter skin’leri ve yeni kozmetik eşyaları elde edecekler. Ayrıca eklenen tüm karakterler hikayeye etki edeceğinin de altını çizelim. Oyuna Tomb Raider’dan Lara Croft, Teen Titans’dan Raven ve Brezilyalı ünlü futbol oyuncusu Neymar eklenmiş durumda.

Sezon 6’da nasıl bir hikaye olacağı ve bu karakterlerin nasıl hikayeye bağlanacağı ise merak konusu. Epic Games’in oynaması ücretsiz online odaklı bir oyunda hikayeye önem vermesi gerçekten de takdir edilesi bir hareket olmuş.

Fortnite’a, PC için Epic Games Store üzerinden, Playstation 4/5, Xbox One, Xbox Series S|X, Nintendo Switch ve Android için oynaması ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir