Bu Haftanın Öne Çıkan Indie Oyun Haberleri (26 Temmuz – 1 Ağustos 2021)

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
7 Dk Okuma Süresi

Bu haftanın öne çıkan ve gelecek vaat eden indie oyun haberlerini tek haberde topladık. Indie oyunlara girmek istiyor veya onları takip etmek istiyorsanız, bu serilerimizi kaçırmamanızı öneririz. Bir önceki indie oyun haberlerimize ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu Haftanın Indie Oyun Haberleri (26 Temmuz – 1 Ağustos 2021)

 

Salı günü ruhumuzu emmeye kalkmasın sakın, aman dikkat! (27 Temmuz Salı)

 • Akupara Games’in önderliğindeki Clover Bite, yeni “Souls-vari metroidvania” türündeki oyunu GRIME için yeni bir sinematik fragman yayınladı. Bu videoyu hazırlayan PLAYSENSE’in yaratıcı direktörü Alex Zhdanovich, GRIME’ı seçmeden önce yüzden fazla oyuna göz gezdirdiklerini ama sadece bu oyunun özel bir proje ve muazzam bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Ajans şirketi, bu fragmanı yaparak yolun başındaki indie oyun geliştiricilerine de her daim destek olduğunu da belirtiyor.
 • Alışılmadık bir malzemenin kendi içinde Dünya’ya çökmesi ve varoluş kavramını değiştirmesiyle, aşinalık içerisinde yabancı bir gezegende karşılaştığınız korkulardan sağ çıkmanız gerekiyor. Sürreal bir gerçeklik içerisinde düşmanların özelliklerini onlara karşı kullanın, yaşayan silahlarla onları tüketin ve emin. Kendi özgün ve dinamik savaş stilinizi bulmaya çalışırken canavarlara karşı taktikler geliştirin. Unutmadan söyleyelim, 2 Ağustos tarihinde PC (Steam, Epic Games Store, GOG) ve Stadia’ya çıkacak olan GRIME, özellikle ekibimizden Serhat’ın Steam Next Fest videosunda dediği gibi mutlaka beklediği bir oyundur.

 • Naps Team, birbirinden zor bulmacalar ve karmaşık zindanlar içeren Baldo: The Guardian Owls’un 27 Ağustos tarihinde; PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC (Steam) ve Apple Arcade platformlarına çıkacağını duyurdu.
 • Gizemli ve büyüleyici bir açık dünya içerisinde Baldo olarak dolanın ve bir kehaneti deşifre edip kaderin tekrar etmesini engellemek için mücadele edin. Unutulmaz karakterlerin keyifli kaprislerinin yanında heyecan verici maceralara ve kasabalara atlayın. Bunun yanında tapınaklardan tutun da güçlü silahlar elde etmek ve sırları ortaya çıkarmak için keşfetmedik yer bırakmayın.

Çarşamba gününe korku oyunlarıyla başlasak da tempomuz hiç dinmiyor! (28 Temmuz Çarşamba)

 • KOEI Tecmo, korkunç ve sürükleyici bir deneyim sunan en son donanım geliştirmelerine uyacak şekilde görseller içeren Fatal Frame: Maiden Of Black Water’ın 28 Ekim’de; PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC (Steam) için çıkış yapacağını duyurdu. Oyun, bir de Digital Deluxe Edition şeklinde de çıkış yaparak oyunla ilgili çeşitli hediyelik eşyaları içerecek.
 • Fatal Frame: Maiden of Black Water oyuncuları; ürkütücü, tuhaf ve talihsiz olayların musallat olduğu kutsal bir yer olan Mt. Hikami’ye götürüyor. Yuri Kozukata, Ren Hojo ve Miu Hinasaki’nin gözünden kaybolanlar bazı kişileri bulmak için bir dağı keşfederken karşımıza çıkan hayaletleri kadraja alıp çekme gibi büyük bir özelliğe sahip olan benzersiz bir kamera ve bir el feneri ile birlikte ilginç anları yakalamaya çalışacağız. Kanıt, olmazsa olmazlarımızdandır!

Ember Lab’dan kötü haber geldi! (29 Temmuz Perşembe)

 • Ember Lab, daha önce Summer Gaming Show’da da gösterilen Kena: Bridge of Spirits’i erteleme kararı aldı. Önceden belirlenen çıkış tarihi olan 24 Ağustos, yerini 21 Eylül’e bıraktı. Oyun; PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC (Epic Games Store) için çıkış yapacak.
 • Bu muhteşem macera oyuncuları, keşfetmeye dayalı bir yolculuğa çıkarıyor. Kena’da bir Ruh Rehberi olan karakterimiz, bir zamanlar gelişmekte olan ama bir lanet yüzünden ölmüş eski bir köye dengeyi geri getirmeyi planlıyor. Kena’nın asası ve Rot olarak bilinen minik arkadaşların yardımıyla oyuncu; laneti kıracak, yeni becerilerin kilidini açacak, sırları ortaya çıkaracak ve köyün güzelliğini geri getirecek.

 • Cloisters Interactive, Annapurna Interactive önderliğinde bir “interaktif şiir oyunu” olan A Memoir Blue’yu; PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC (Steam) ve iOS için duyurdu. Oyun, 12 Ekim’de çıkış yapacak ve çıktığı gün Xbox Game Pass’e de gelecek.
 • Elle çizilmiş ve 3 boyutlu sanatı birleştiren ve benzersiz bir estetik sunan A Memoir Blue, Miriam’ın anılarının derinliklerinde yüzerken büyülü-gerçekçi bir yolculuğu konu alıyor. Bir dizi oyun vinyetinde, içindeki çocukla yeniden bağlantı kuran ve annesiyle paylaştığı sevgiyi derinleştiren Miriam, fedakarlık ve kalp kırıklığını zafer ile gururla harmanlıyor.

 • ABZU’nun yaratıcısı olan Giant Squid, Annapurna Interactive önderliğinde efsanevi bir okçu ve kartalı anlatan The Pathless’ın PC platformuna geleceğini duyurdu. Oyun, 16 Kasım tarihinde Steam’e gelecek.
 • Gizem dolu açık dünyada kendi yolunuzu inşa edin ve bir avcı olarak dünyayı sömüren bir karanlığın lanetini durdurun. Kartalınızla birlikte bir bağ kurun ve onun akrobasi yetenekleri ile sizin çevikliğinizi birleştirerek muazzam ataklar yapın. Kartalınız ile olan bağınız, gezegenin kader dengesini yerinde tutmak için yegane şey.

Indie Oyun Haberleri

 • Heart Machine, 3D aksiyon platform oyunu Solar Ash’in 26 Ekim tarihinde; PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC (Epic Games Store) için geleceğini duyurdu.
 • Hyper Light Drifter’ın yaratıcılarından Solar Ash; batık şehirler, geniş su kanalları, tehlikeli lav bölgeleri ve daha fazlasıyla dolu bir 3D üçüncü şahıs aksiyon platform oyunudur. Oyuncular, bu tehlikeli biyomlardan geçen Rei adlı bir Voidrunner rolünü üstlenirler.

 • BlueTwelve ve Annapurna Interactive, PS5 ve PC’e (Steam) çıkış yapacak STRAY’in PS4 platformuna da geleceğini duyurdu.
 • Kaybolmuş, yalnız ve ailesinden ayrılmış bir sokak kedisi, uzun zamandır unutulmuş bir şehirden kaçmak için eski bir gizemi çözmek zorundadır. Stray, çürüyen bir siber şehrin ayrıntılı neon ışıklı sokakları ve köhne göbeğinin karanlık ortamları arasında geçen üçüncü şahıs bir kedi macera oyunudur. Yol boyunca kedi, sadece B12 olarak bilinen küçük bir uçan drone ile arkadaş olur. İkili, bu yeni arkadaşının yardımıyla bir çıkış yolu bulmaya çalışır.

Indie Oyun Haberlerini her hafta takip etmeyi unutmayın. Bu haftanın her gününden en ilgi çekici haberleri derlemeye çalıştım nitekim bazen çoğu gün, maalesef sizin ilginizi çekeceğini düşündüğüm haberler çıkmıyor. Buna rağmen indie ve indie oyun gündemini takip etmek, artık çok kolay!

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir