League of Legends MMO’nun Geliştiricileri Bile Oyunun Çıkıp Çıkmayacağından Emin Değil

Oyunun geliştirme sürecinde yer alanlar, oyunun çıkış yapacağından emin olamıyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Riot Games’in sessiz sedasız geliştirmekte olduğu ve Runeterra evreninde geçmesi planlanan League of Legends MMO’nun yapılış sürecinin her ne kadar güzel gittiği söylense de oyun, belki hiçbir zaman dijital market yüzü görmeyebilir.

Yakın zamanda Twitter’da bir paylaşım yapan geliştirici Greg Street, önceden paylaştığı bir tweet’e ek açıklama yaparak oyunun geliştirme sürecinin harika gittiğini vurguladı. Medyanın “asla çıkış yapmayabilir” kısmını yanlış yorumladığını ve ekibin sıkı fıkı şekilde çalıştığını da belirtti.

lol1

League of Legends MMO’nun akıbeti ne olacak?

Street, şu anda ne kadar iyi bir gelişme olursa olsun “bu türdeki hiçbir oyunun çıkış yapacağının garantisi yok” diye açıklayan bir ileti dizisine de yanıt verdi. Verdiği yanıtta Riot’un hayal kırıklığı yaratan bir oyunu sunmayacağı ve ekibin de bu sebepten ötürü geliştirme sürecinde dikkat ettiği bilgilerini verdi.

Eninde sonunda yayıncının MMO türüne adım atacağını söyleyen Street, bunun için pek çok yeterli sebebin olduğunu ve Riot’un beklentilerini karşılayana dek oyunun yüksek ihtimalle çıkış yapmayacağını öne sürdü.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir