Çıkış Tarihiyle Beraber Mount and Blade 2 Bannerlord için Gelecek Planlar Açıklandı

Anıl Er
Anıl Er
5 Dk Okuma Süresi

Mount and Blade 2 Bannerlord hala hatırı sayılır bir popülerliğe sahip. Erken erişimin bir yıldan daha uzun sürmesine rağmen, oyunu her gün aynı saatte ortalama 10 binden fazla oyuncu oynuyor. Bu büyük ölçüde, düzenli olarak yeni güncellemeler yayınlanmasından kaynaklanmaktadır. Oyunun Gamescom 2021’de olmama kararı ile geliştiriciler, gelecekle ilgili planlarını hayranlarla paylaşmaya karar verdi. Daha önce duyurulanın aksine oyun bu yıl bitmeyecek. Erken erişimden beklenen çıkışın yeni tarihi, 2022’nin ikinci çeyreği (Nisan – Haziran) olacak. Ayrıca oyunun bir gün konsollara geleceğini de biliyoruz ancak henüz detaya sahip değiliz. Görünüşe göre TaleWorlds Entertainment’ın önünde hala çok iş var.

Mount and Blade 2 Bannerlord – Tek Oyunculu

Oyun tek oyunculu deneyime odaklanıyor, bu yüzden en büyük gelişmelerin bu mod için yapılacağı aşikardı:

 • Savaş Arazi Sistemi – Topluluğa önceden duyurulan savaş alanlarının görünümündeki değişiklikleri kapsayacak. Gelecekte Mount and Blade 2 Bannerlord’daki savaş alanları, dünya haritasında gördüğümüz manzaraları daha iyi yansıtacak. Ayrıca, çatışmanın başlangıcında birliklerin konumu, güçlerimizin ilk konumlanmasını etkileyecek.

Mount and Blade 2 Bannerlord

 • Yoldaşlara Ünvan Verilmesi – Geliştiriciler, hak eden yoldaşlara asalet gösteren unvanlar verme olasılığı üzerinde çalışıyor.
 • Sancak Taşıyıcıları – Gelecekte Kalradya’nın savaş alanlarında sancak taşıyan insanlar görünecek. Sadece bir dekorasyon olmayacaklar, askerlerimiz üzerinde gerçek bir etkiye sahip olacaklar.
 • Parti Şablonları – Şu anda lordlar birimleri toplarken ve terfi ederken aşağı yukarı aynı kurallara uyuyorlar, ancak bu değişmek üzere. Liderler bu konuda daha çeşitli olacaklar ve geldikleri karakter ve kültürden etkilenecekler.
 • Ara Sahneler – Oyunda bir refakatçinin ölümü veya bir çocuğun doğumu gibi önemli olayları bildiren kısa klipler görünecek.
 • Savaş Düzeni – Daha taktiksel çarpışmalar olacak. Savaştan önce birimlerimizi düzene sokabilecek ve konuşlandırabileceğiz (Sahadaki çatışmalar ve kuşatmalar için geçerli olacak).
 • Tahtta Hak İddia Etmek – Mount & Blade: Warband’den bilinen, yani Kalradya’daki hakim düzene karşı çıkan ve tahtta bir talip olanın tarafını tutma özelliği de geri getirecek.
 • Seslendirme – Sık sık duyacağımız unsurlar, yani selamlamalar ve hikaye görevleri için seslendirmeler yapılacak.

542971062

Mount and Blade 2 Bannerlord – Çok Oyunculu

Değişiklikler ayrıca çok oyunculu modu da etkileyecek.

 • Dereceli Eşleştirme – Geliştiriciler, sıralamalara ve Skirmish ve Captain modlarında yaptıklarımıza bağlı olarak biraz değiştirilmiş bir rakip seçme sistemi eklemeyi planlıyor.
 • İlerleme Sistemi ve Görünümler – Kozmetik değişikliklere harcayabileceğimiz puanlar alacağız.
 • Sesli Sohbet – Skirmish modunda zaten mevcut olsa da, geliştiriciler sesli sohbeti önemli ölçüde geliştirmek istiyor.
 • Savaş Ses Sistemleri – Geliştiriciler ayrıca müttefiklere ve düşmanlara bilgi aktarmamızı sağlayacak çeşitli savaş sesleri eklemeyi planlıyor. Ayrıca, sesli sohbeti başlatmak zorunda kalmadan müttefiklerinizi bilgilendirmenizi sağlayan çeşitli hızlı komutlar tanıtılacak.
 • MVP Sistemi – Belirli bir çatışmanın en iyi oyuncusu, diğer savaşçılar tarafından görülebilecek bir ödül alacak.
 • Maç Sonu Ekranı – Maça damgasını vuran kişiler hakkında daha fazla bilgi göstermek için yeni bir ekran geliştiriliyor.
 • Bayrak Ele Geçirme İyileştirmeleri – Değişiklikler daha çok savaşa odaklanacak. Düşmanlar bayrağımızı ele geçirmek için daha yavaş olacak, bu da savunucuların sürekli olarak sancak için “toplanmasına” gerek kalmadan oyuncuların daha rahat çatışmalara sahip olmalarını sağlayacak.
 • Diğer – Tıpkı tek oyuncu durumunda olduğu gibi, halihazırda var olan unsurları ve mekaniği geliştirmek için hala devam eden çalışmalar var. Ek olarak, gelecekte oyuncu başına bir can olan bir mod olacak ve ufukta oyuncuların (muhtemelen oyunun tam sürümünün yayınlanmasından sonra) kendi sunucularını kurma şansı da olacak.

Bazı ortak değişiklikler her iki mod için de bekliyor. Savaşlar sırasındaki ses sistemi iyileştirilecek ve optimize edilecek. Ayrıca, çeşitli dil sürümleri üzerinde çalışmalar devam ediyor. Geliştirici ayrıca modları destekleme politikasına devam etmeyi planlıyor.

Yukarıdaki değişikliklerden bazıları topluluk tarafından zaten biliniyordu ve bazı oyuncular, bunların modlar sayesinde zaten uygulandığını söyleyecektir. Bununla birlikte, yukarıdaki listenin geliştiricilerin planlarına çok fazla açıklık getirdiğini ve topluluk tarafından sıcak bir şekilde karşılandığını söylemek kesinlikle doğru olacaktır. Listede hikaye için bir co-op modunun bulunmadığına dikkat çeken çok sayıda hayran var. Ancak bu yeni bir şey değil, zaten geliştiricilerin bu seçeneğin tanıtımı konusunda uzun süredir çok az umutları vardı.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir