KONSOL

Playstation Plus Nisan Ayının İlk Ücretsiz Oyunu Belli Oldu

Bugünkü State of Play etkinliğinde çoğu oyunun yeni oynanış videolarını ve yeni oyunların duyurusunu gördük. Bu etkinlik bazı oyuncuların beklentisini karşılamasa da, Playstation Plus abonelerini sevindirdi.

Sunumda PlayStation 4, PlayStation 5, PC ve Xbox One için çıkışını yapacak Oddworld: Soulstorm’dan yeni görüntüler görmekle kalmadık, oyunun Playstation 5 sahiplerinin PS Plus abonelerine özel olarak Nisan ayında ücretsiz olacağı haberini de aldık. Maalesef ki, Playstation 4 kullanıcıları oyunu oynamak için satın alması gerekecek. Aslında bu durum büyük bir sürpriz olmadı çünkü Sony’nin yeni oyunları Playstation Plus’a getirmesini bekliyorduk.

Oyundan bahsedecek olursak: Endüstriyelleşmeye karşı ve bir devrimin lideri olan Abe’i yönettiğimiz bu oyun, geliştiriciler tarafından “2.90 platform” olarak nitelendiriliyor. Platforma çeşitli kamera açılarından bakabildiğimiz OddWorld Soulstorm’da da Dual Sense’in haptic özelliği en üst düzeyde kullanılmış. Örneğin, Abe’in kritik sağlık durumlarında kalp atışlarını haptik teknolojisi yardımıyla algılayabileceğiz ki bana göre gayet ilginç bir fikir. Platform türünün yanı sıra puzzle ögelerinin de olduğu OddWorld Soulstorm 6 Nisan 2021 tarihinde hem PS4 hem de PS5’e geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu