Rainbow Six Siege 6. Yıl Yol Haritası Belli Oldu

Yine Türk Operatör yok...

Rainbox Six: Siege’in 6. Yılı için yol haritası açıklandı. Taktik ve takım odaklı birinci şahıs nişancı hayranları, önümüzdeki 12 ay boyunca yeni operatörler, oyun değişiklikleri, esporlar ve daha fazlasını ile karşılaşacaklar.

Rainbox Six: Siege ilk olarak Aralık 2015’te piyasaya sürülmesine rağmen Ubisoft hala çokça kişi tarafından sevilerek oynanan oyunu, yeni içeriklerle ve oyun geliştirmeleriyle desteklemeye devam ediyor.

Ubisoft ve Rainbow Six: Siege’in geliştirme ekibi, oyunun hayranlarını 6. yılda nelerin beklediğini gösteren 45 dakikalık uzunca bir bir video yayınladı.

6. yıl yol haritasında ilk sezon Flores adlı yeni operatör oyuna dahil oluyor. Flores, Arjantinli orta hızlı ve zırhlı Saldıran tarafta bir operatör. Üzerinde bomba bulunan uzaktan kumandalı, RCE-RATERO isimli bir drona sahip. Flores ayrıca, AR33 veya SR-25 tüfekleri ve GSH-18 tabancasını kullanırken sersemletici el bombaları ve balçık da kullanıyor.

Crimson Heist ile başlayacak ilk sezon tüm operatörler artık Battle Pass ile açılabilecek. Yani Year Pass artık kaldırılıyor. Yeni Battle Pass’e sezon başı 10$ ya da dört sezona birden 40$ ödenerek kozmetik içeriklerle birlikte yeni operatörlere ilk günden erişilebilecek. Battle Pass almak istemeyenler ise yeni operatörü  25,000 Renown veya 600 R6 Credit ile iki hafta sonra alabilecekler.

İlk sezonun operatörü Arjantinli Flores’den sonra, ikinci sezon Nakoda‘dan, üçüncü sezon Hırvatistan‘dan ve dördünü sezon ise İrlanda‘dan bir operatör oyuna dahil olacak. Evet maalesef bu yıl da oyuna Türk Operatör gelmiyor….

Oyuna her sezon harita güncellemeleri, yeni oynanış özellikleri, yeni modlar ve bir çok yenilik eklenmeye devam edilecek. İlk sezon Crimson Heist ile Hudut haritası daha rekabetçi hale geliyor. Ayrıca oyuna eklenecek Ünvan Sistemi topluluk tarafından değerlendirilmek ve geri bildirim almak için yapılmış, puanı düşük olanların yaptırımlarla karşılaşabileceği, yüksek olanların ise ödüllendirileceği bir sistem.

Son olarak bir de Rainbow Six’in masa oyunu da geliyor. Mythic Games tarafından geliştirilen Tom Clancy’s Rainbow Six Siege masa oyunu bu yaz aylarında oyun severlerle buluşuyor.