Starfield 250.000’in Üstünde Diyalog Satırı Sayısını Geride Bıraktı

Oyun direktörü Todd Howard, Starfield hakkındaki küçük değişikliklerden bahsetti.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Xbox & Bethesda Showcase’de ilk oynanış videosunu resmen görebildiğimiz Starfield, No Man’s Sky’a çokça benzetilse de şimdiden çıtayı iyice yükseğe çıkarmayı başardı. Oldukça detaylı ele alınan diyalog ve ikna sistemiyle birlikte oyun severleri şimdiden derinlikli bir RPG deneyimi bekliyor.

Starfield ile alakalı rehberimizin derlediği bilgi ve özelliklerden sonra direktör Todd Howard, ikna sistemiyle alakalı yeni bilgiler verirken Traitlerin de dilenen şekilde çıkarılıp eklenebildiğini belirtti.

Starfield gümbür gümbür geliyor

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kısa bir soru cevap etkinliğinde Bethesda Studios direktörü Todd Howard, geliştirilmekte olan Starfield hakkında yeni detaylar ve değiştirilen özellikler paylaştı.

Öncelikle Starfield’in, bugün itibariyle 250.000’in üstünde (asıl sayı 252.953) diyalog satırı içerdiği açıklanırken bu sayının Fallout 4’ün diyalog sayısının iki katından da fazla olduğu ifade edildi. Oyunda yer alacak diyalogların klasik Bethesda stilini takip ettiği belirtilirken ikna ve konuşma sistemlerinde değişikliğe gidildiği de aktarıldı.

Öte yandan geliştirilme sürecinde daha önce uzay gemileri için yakıt ve daha kapsamlı bir yerçekimi sürücüsünün oyunda yer aldığını ama yakıtın bitmesi durumunda oyunun durmasından ötürü bunun cezalandırıcı bulunduğu söylenildi.

Bu özelliğin, yakın zamanda yerçekimi sürücüsü ile ne kadar uzağa seyahat edebileceğinizi gösteren bir yakıt limitiyle değiştirildiği belirtildi.

Howard ayrıca, her biri olumlu özelliği dengelemek için olumsuz bir şeyler sunan Trait’leri tartıştı. İlginç bir şekilde, oyunun geri kalanında bir Trait’i kaldırmayı amaçlayan bir oyun içi görevin varlığından da konuşuldu.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir