The Last of Us: Part 2 Geliştirici Günlüklerinin Sonuncusu, Oyunun Dünyasına Göz Atıyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

The Last of Us: Part 2 Geliştirici Günlüklerinin Sonuncusu, Oyunun Dünyasına Göz Atıyor

Her hafta Çarşamba günü Naughty Dog’un yayımladığı ve içinde geliştirici notlarının bulunduğu günlüklerin sonuncusu da yayınlandı. Bu günlükde ise açık dünya ile alakalı notlar ve bilgiler bulunuyor.

Geliştirici ekip, açık dünyanın ne kadar tehlikelerle dolu olduğunu ve güvenli bölgeden her uzaklaştığında Ellie’nin kendini daha korumasız kıldığına dikkat çekiyor. Tehlike her yerden gelebilir manasında nehirlerden, uçurumlardan ve özellikle de görmediğiniz noktalara da dikkat etmemizi öğütlüyorlar.

Last of Us Part II 1068x623 1

Oyundaki şehir olan Jackson, barışçıl yönüyle öne çıkıyor. Ekip, bu kasabada yaşayan küçük bir topluluğun birbirlerine sıkı aile bağlarıyla bağlı olduğunu ve insan öldürmekten uzak durduklarını belirtiyor. Oyundaki karakterlerin de bir nevi istediklerini yansıtıyor aslında Jackson; huzurun olduğu bir yer.

Bir diğer şehir olan Seattle ise Jackson’dan tamamen zıt bir bir yer. Şehir daha çok bir savaş alanına dönmüş, çünkü Pasifik Kuzeydoğu bölgesi kaynakların bol olduğu bir yer ve nerede kaynak varsa orada da kaos vardır. Ekip bu bölgedeki iki gruba mercek tutuyor ki bunlardan birisi Washington Özgürlük Ekibi birisi de Seraphite’ler. Özgürlük Ekibi daha militarist bir taraf ve orduyu bile bozguna uğratmışken, (Scars) ise daha dinci bir grup.

Son olarak ekip, bu vakte kadar sağ kalmış grupların çoğunluğunun Ellie için potansiyel bir tehdit barındırabileceğini söylüyor. Ek olarak üstte bahsettiğimiz bu iki grup ile başa çıkma yöntemleri ise tamamen farklı olacakmış.

The Last of Us: Part 2, 19 Haziran’da PS4’e geliyor ve bu tür bilgiler doğal olarak açlığımızı tazeliyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir