Valorant’ın Yeni Robot Ajanı KAY/O Tanıtıldı

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
3 Dk Okuma Süresi

Valorant’ın yeni sezonu oldukça yakın. Riot, Valorant’ın 3. Bölüm Kısım 1’i için geliştirdiği ajanı oyunculara resmi olarak tanıttı. Şüphesiz bu zaman kadar gelmiş en ilginç ajanlardan biri KAY/O ile tanışın.

Valorant’ın en yeni Ajanı, düşmanlarının yeteneklerini bastırma gücüne sahip KAY/O adlı bir robot. Öğrendiğimiz bilgilere göre kendisi Killjoy tarafından inşa edilmiş ve diğer ajanlarımıza bir hayli kinli. Tanıtım videosunda da hatalarından ders çıkararak tüm ajanları bir bir avlıyor.

En sonunda KAY/O ultisini kullanmasıyla birlikte fark edeceksiniz ki, rakip Killjoy hayatta olmasına rağmen tareti çalışmıyor. Tanıtımın sonlarına doğru robotumuz tam arkadan vurulduğu zaman öleceğini zannediyoruz ama bizi oldukça şaşırtan bir olay gerçekleşiyor. 

KAY/O Yetenekleri

E — SIFIR/NOKTA: Bir bastırma bıçağı donanın. Atmak için ateş edin. Bıçak çarptığı ilk yüzeye yapışır, sarılır ve patlamanın yarıçapındaki herkesi bastırır (Yeteneklerini kullanmasına engel olur.).

Q — FLAŞ/SÜRÜCÜ Bir flaş bombası donanın. Atmak için ateş edin. Flaş bombası kısa bir beklemeden sonra patlar ve görüş hattındaki herkesi kör eder.

Önemli Mekanik Flashbang’a sağ tıklamak, şarjlı bir flaş fırlatır ve sol tıklamanın aksine 1,6 saniyede patlayan bir flaş yerine, sadece 1 saniyede patlayan bir flash atar.

C — FRAG/MENT Patlayıcı bir parça donanın. Atmak için ateş edin. Parça yere yapışır ve birden çok kez patlar, her patlamada  neredeyse ölümcül hasar verir.

X — BOŞ/CMD KAY/O, kendisini  güçlendiren ve bulunduğu yerden büyük enerji darbelerinin yayılmasına neden olan polarize Radyanit enerjisiyle anında aşırı yüklenir. Bu darbelerle vurulan düşmanlar kısa süreliğine bastırılır (Yeteneklerini kullanamaz).

Önemli Mekanik KAY/O Aşırı Yüklüyken, Savaş Stim’i kazanır. Aşırı yük altındayken öldürülürse yere düşer ve istikrarsız bir duruma girerek müttefiklerin çekirdeğini stabilize etmesine ve onu canlandırmasına izin verir.

Bir süredir sinir bozan lineupları önlemek için bir ajan geleceği konuşuluyordu. Sonunda, Bölüm 3 “Yansımalar” ile bu ajan oyuna ekleniyor. KAY/O spikeı imha etmeye çalışan takım arkadaşına büyük destek vererek, arkada bir yerlerde gizlice bekleyen Viper, Killjoy gibi karakterleri tamamen işlevsiz bırakacak gibi. Oyuna böyle bir ajan eklenmesi, oyun stilinizi değiştirecek mi? Ajanın yetenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir