BlizzConline’da Diablo 4 İçin Rogue Sınıfı Duyuruldu

Bu Rogue'lar çok hızlı...

Blizzard’ın Blizzconline etkinliği tüm hızıyla başladı ve yeni duyurular arka arkaya geldi. Onlardan biri de Diablo hayranları için oldukça önemli. Serinin yeni oyunu Diablo 4 için Rogue sınıfı gösterildi.

Uzun süredir Blizzard hayranlarının gerçekten duymak istediği şeylerden biri, Diablo serisinin bir sonraki oyunu olan Diablo 4’ün nasıl olacağıdır. Uzun bir süredir geliştirme aşamasında olan oyun ve Blizzcon 2019’da ortaya çıktığından bu zamana hakkında çok da bir şeyler duyamadık. Blizzard’ın bu merakla beklenen devam oyunu için Blizzconline’da gösterdiği ilk şeylerden biri de Diablo 4 için Rogue sınıfı oldu.

Yeni fragmana bakılırsa Rogue, düşmanlarını olabildiğince hızlı ve şiddetli bir şekilde öldürmek isteyenler için güzel bir seçenek olacak. Videonun başında, ismini bilmediğimiz bir kadının bir kiliseye girip günah çıkarma sırasında bir rahibin arkasında oturduğunu gösteren bir hikaye karşılıyor. Kurbanlarından topladığı kulak koleksiyonunu çıkarırken çeşitli düşmanları öldürdüğü de gösteriliyor. Yani evet, insanları öldürüyor ve sonra kulaklarını kesiyor. Oldukça havalı bir karakter sınıfı gibi değil mi?

Becerilerine gelince, fragmanın sonunda biraz da olsa oynanışını görebiliyoruz. Düzenbaz bir sınıftan tam da beklediğimiz şey bu. Işınlanabiliyor, çift hançer ve uzun yay kullanabiliyor, arka arkaya hızlı ok atıp, düşmanları şimşek hızında bıçaklayabiliyor. Ayrıca zehirler, gölge büyüleri ve özel teknikler kullanarak çatışma becerilerini de arttırabiliyor. Ben etkilendim…

Orijinal Diablo’da, Rogue menzilli bir savaşçıydı. Muhtemelen Diablo 4’de de benzer bir yapıya sahip olacaktır diye düşünüyorum. Ancak bunu tam anlamıyla ne zaman deneyebileceğimiz henüz belli değil. Çünkü oyunun hala bir çıkış tarihi yok.