CD Projekt RED’i Hacklediler

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

CD Projekt RED resmi sosyal medya hesaplarından sunucularına kimliği belirlenemeyen biri tarafından yetkisiz giriş yapıldığını ve veri sızıntısı yaşandığını duyurdu.

CD Projekt’in dahili ağına sızan bu kimliği belirlenememiş kişi şirkete ait verileri ele geçirmiş ve bir de not bırakmış. Hacker yazdığı notta, Cyberpunk 2077, The Witcher 3, Gwent ve The Witcher 3’ün henüz yayınlanmamış versiyonunun kaynak kodlarının elinde olduğunu, yönetim ile yatırımcı bağlantılarına ilişkin belgeleri ele geçirdiğini ve eğer fidye ödenmezse satılacağı veya internete sızdırılacağı açıklamış. Ayrıca “Zaten boktan olan imajınız daha da batacak” diyen hacker, tüm dahili yazışmaları ve belgelerinin de ele geçirdiğini ve bunların da basına sızdıracağını söylenmiş, 48 saat de süre vermiş.

Konu ile ilgili CD Projekt ise, bu hacker ile hiç bir anlaşmaya gitmeyeceğini ve pazarlık yapmayacağını açıkladı. Bunun yanında bu durumun bazı dosyaların ortaya çıkmasına sebep olacağının farkında olduklarını, ancak oyuncuların ve kullanıcıların kişisel verilerinin güvende olduğunu da açıkladı.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...