PC

Diablo 2: Resurrected BlizzConline’da Duyuruldu

Sızıntılar doğru çıktı, Diablo 2’nin HD Remaster biçiminde olan ve görsel anlamda geliştirilmiş Diablo 2: Resurrected, BlizzConline etkinliğinde resmen duyuruldu.

Resurrected, Diablo 2’nin ve Lord of Destruction ek paketinin yeniden düzenlenmesi ve geliştirilmesi açısından Diablo hayranları için oldukça önem teşkil ediyor. 4K çözünürlüğe kadar dinamik aydınlatma, yenilenmiş animasyonlar ve büyü efektlerinin garantisini veren Blizzard Entertainment, oyunun klasik sinematiklerinin hepsini sahne sahne yeniden çekmek için oldukça çabaladıklarını ifade etti. Film müziklerinin ise Dolby 7.1 surround sesi desteklemek için yeniden canlandırılmış olduğu da özellikler arasında. Daha nostaljik bir deneyim tercih edenler için oyuncular, modern grafikler ve orijinal oynanış arasında istedikleri gibi geçiş yapabilecekler.

Diablo 2: Resurrected, oyuncuların aralarından seçim yapabileceği yedi özelleştirilebilir karakter sınıfına da sahip olacak ki bunlar: orijinal oyundan Amazon, Barbarian, Necromancer, Paladin ve Sorceress ile Lord of Destruction genişlemesinden Assassin ve Druid şeklinde olacak.

Blizzard Entertainment ve şirket içi stüdyosu Vicarious Visions tarafından geliştirilen oyun, bu yılın ilerleyen günlerinde desteklenen platformlar arasında crossplay ile PC, Xbox Series X / S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 ve Nintendo Switch’e gelecek.

Diablo 2: Resurrected’ın PC versiyonu için alpha sürümüne buradan kayıt yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu