EA Games Resmi Olarak Codemasters’ı Satın Aldı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

EA Games, Grid ve Dirt gibi markaların sahibi Codemasters’ı satın alarak kendi bünyesine kattığını resmen duyurdu. Aslında ilk olarak Take-Two Codemaster’ı satın almak için girişimde bulunmuş ama EA, daha yüksek bir bedel teklif vererek şirketi satın almak için anlaşma sağlamıştı.

Belki de Take-Two yeni bir Midnight Club oyunu için hazırlık yapıyordu ama Take-Two’nun yarış oyunu macerasını şu anlık askıya alması gerek gibi duruyor. Şimdi sıra EA’nin yarış oyunu macerasında

EA Codemasters’ı tamı tamına 1.2 millyar $ satın aldı.  En başından beri her iki şirket de ortaklık sözleşmesine olumlu bakıyordu, ancak işbirliği resmi olarak duyurulmamıştı. Bugün her iki taraf arasındaki işbirliği resmi olarak kuruldu. EA resmi twitter hesabından bu ortaklığı duyurdu.

Şirketin resmi bloğunda Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson konu ile ilgili;

Electronic Arts ve Codemasters’daki yetenekli ekipleri bir araya getirirken, yarış oyunları için heyecan verici yeni bir çağın başlangıcıdır. Ekiplerimiz, her platformdaki oyuncular için harika oyunlarla yarış eğlencesinde küresel bir güç merkezi olacak ve başlamak için sabırsızlanıyorum.

açıklamasını yaptı. Codemasters CEO’su Frank Sagnier de konuyla ilgili;

Bugün, Codemasters tarihinde bir dönüm noktası. Çalışanlarımız ve oyuncularımız için heyecan verici bir gün. EA ile ortaklığımız, ekiplerimizin çok beğenilen markalarımızın yeni zirvelere taşımasını ve oyuncu ağları aracılığıyla büyük bir küresel kitleye ulaşmasını sağlayacak. EA ile birlikte dünya çapındaki yarış hayranları için daha da çekici deneyimler yaratmak için yarış oyunlarını yeniden tanımlayabiliriz.

açıklamalarında bulundu. Bakalım önümüzdeki süreçte bu ortaklık ile birlikte yarış oyunları nasıl şekillenecek? Bekleyip görelim…

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.