Dizi/Film

Game of Thrones Öncesini Konu Alan Dizi House of The Dragon’un Oyuncu Kadrosu Tamamlandı

Game of Thrones’dan öncesini konu alacak olan House of the Dragon, oyuncu kadrosunu tamamladı. Ekibe; Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best ve Sonoya Mizuno dahil olmak üzere dört kişi katıldı. Ekibin geri kalanı ise bildiğiniz üzere Matt Smith, Paddy Considine, Olivia Cooke ve Emma D’Arcy’den oluşuyordu.

Rhys Ifans kraliyet valisi Otto Hightower’ı oynayacak. Steve Toussaint ise Targaryenler kadar eski bir Valyrian ailesinden gelen Lord Velaryon’u canlandıracak. Kaptanlık görevinde bulunan ve lakabı Deniz Yılanı olan Lord Velaryon’un serveti, denilene göre Lannisters’ınkinden bile fazlaymış. Ayrıca, kendileri Westeros’taki en büyük filoya sahiptir.

Eve Best, Büyük Konseyin erkek bir hükümdarı tercih etmesi nedeniyle Viserys Targaryen ile birlikte tahta çıkma teklifini kaybeden prenses Rhaenys Velaryon’u oynayacak. Sonoya Mizuno ise Westeros’a parasız ve pulsuz gelen ancak Prens Daemon Targaryen’in en güvendiği müttefiki olmayı başaran Mystaria’yı oynayacak.

HBO, son oyuncu kadrosu kararlarının yanısıra dizi için çekimlerin bu yıl Nisan ayında başlayacağını da doğruladı. Filmin çekileceği yerler arasında Los Angeles, Londra ve İspanya da mevcut. HBO, House of the Dragon’un başarısından o kadar emin ki pilot bir bölüm yerine ilk sezonun tamamını sipariş etti. Çıkış tarihi ise 2022 olarak belirtildi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu