Mount And Blade 2: Bannerlord’a Güncelleme İle Önemli İki Yeni Özellik Geliyor

Stratejik ve taktiksellik kokuyor.

Taleworlds Entertainment, geliştirici günlüklerinde Mount and Blade 2: Bannerlord’u bekleyen önemli değişiklikler planladıklarını ve kısa zamanda oyuna entegre edeceklerini duyurdu.

Youtube’da yayınladıkları videoya göre oyuna gelecek en önemli iki özellikten ilki multiplayer modu ve ikincisi de revize edilmiş savaş alanı sistemi.

Multiplayer modunun test aşamasında olduğunu ve oyuna eklenmesinin yakın olduğunu söyleyen geliştiriciler, oyuncuların istedikleri karakter sınıfını seçip düellolara katılabileceklerini ekliyorlar. Düellolar 3 raund sonunda kazananı açıklayacak şekilde olacak ve haritalar ise savaşın zevkini çıkaracak kadar büyük olacak.

Savaş alanı sistemi ise muhakkak oyunun gerçekçiliğini arttıran bir sistem. Normalde, bir savaşa başlamadan önce  oyun, rastgele olarak harita havuzundan bir harita seçer ve orada savaşmanızı sağlar. Gelecek yeni sistem ile haritayı bölgelere ayıran ekip, bölgeye göre savaş alanı oluşturulacağını ve bu şekilde taktikselliğin oturtulacağını öngörüyor. Örneğin, savaşa girmeden önce rakip krallık ile dağlık bir alanda karşılaştıysanız, kuşatmanızı da yükseltiye göre yapmalısınız anlamına geliyor bu güncelleme. Aynı zamanda rakiple nerede karşılaştığınız da önem arz edecek ve savaş başladığında rakibinizi en son gördüğünüz yerden gelmesini bekleyeceksiniz.

Daha fazla bilgi için Talewords‘ün sitesini ziyaret edebilirsiniz.