Unreal Engine, Dijital İnsan Tasarlama Aracı MetaHuman Creator İle Gerçeklikte Çağ Atlatıyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Epic Games, gerçekçi gözüken karakter tasarımları için geliştirilmiş yeni bir Unreal Engine aracını tanıttı. Özelleştirmelerin sade bir tarayıcı üzerinden yapılabildiği MetaHuman Creator sayesinde asıl insan yüzü oranları ve animasyonları ile korkutucu derecede realist gözüken suratlar geliştirilebilir. Hem de bunu birkaç saat içinde yapabilmenize olanak sağlıyor.

MetaHuman Creator’un asıl amacı, stüdyoların gerçekçi görünen insanları yaratma ve bunları oluşturmaya harcadıkları zamanı önemli ölçüde azaltmak. Epic Games’in kendi sitelerinde bahsettiği gibi bir insan yüzünü dijital ortama entegre etmek oldukça zor olabiliyor.

MetaHuman, hareket yakalama verileriyle birlikte kullanılabilir ve farklı kreasyonlar arasında aktarılabilme özelliğine sahip. Epic Games’in “Meta İnsanlarla Tanışın” videosuna göre araç, “sinema filminden mobil cihazlara” kadar çeşitli donanım platformlarında test edildi. Araç, kırışık kaydırıcılardan saç dokusu pürüzlülüğüne kadar varyasyon vadediyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.