Valheim Steam’in En Popüler Oyunlarından Biri Olmaya Doğru Yürüyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Dün itibariyle anlık 367.000 aktif oyuncu sayısına ulaşan ve hızlı bir biçimde artmaya da devam eden Valheim, sadece 12 gün önce çıkmasına rağmen beklentileri alt üst etti. Gittikçe Steam’de viral olan oyun, oyuncu sayısıyla çoğu oyunu resmen utandırdı.

Tür olarak benzeşen Rust’ın bu tarz bir sayıya gelememesi bir yana, popüler battle-royal oyunu Playerunknown’s Battlegrounds’un bile bu sayıya çıkışından üç ay sonra ulaşması Valheim’in ne kadar ciddi bir etki yarattığını gösteriyor. Zaten birkaç gün önce en çok satanlar listesinde ilk 10’a girmesi de Valheim’a verilen önemin boyutlarını anlamamıza yardımcı oluyor.

Steam Database’den alınan sonuçlara göre insanlar, Twitch’den sadece izlemek yerine oyunu birinci elden de oynuyor. Grafiğin gitgide keskin bir eğime doğru yönelmesi de kanıtlar nitelikte. Aktif oyuncu listesinde ise Valheim’in önünde Dota 2 ve Counter-Strike: Global Offensive var. Tüm zamanların en iyi 10 rekoru listesine girebilmek için ise World of Warships’i 12.000 oyuncu gibi bir sayıyla geçmeli.

e

Sadece 20 dolarlık bir oyunun bile bu şekilde fırlaması, 60 dolara satılan ve bangır bangır reklamı yapılan oyunlarla bir tezat oluşturuyor. Geçen sene çok popüler hale gelen Among Us’ın bile 5.000 kişiden 370.000 kişiye ulaşması bir buçuk ay sürdü. O yüzden Vikinglere saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.