Yoksa The Medium’un Geliştiricisinin Yeni Projesi Silent Hill mi?

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

The Medium’un geliştiricisi Bloober Team’in içinde combat bulunan, yeni büyük bir korku oyunu projesine başladığını geçtiğimiz günlerde söylemiştik. Stüdyo başkanı Piotr Babieno ile yapılan bir röportajda stüdyonun gelecekteki projeleri hakkında konuşulmuş. Hangisi tam bilemiyoruz ama içlerinde Silent Hill’in yeni oyunu olması muhtemel.

Hızla büyüyen stüdyo, projelerinde  Resident Evil ve The Last of Us gibi oyunları örnek aldığını söylüyor. CEO’nun konuşmasındaki bu parça ise oyuncuları şimdiden heyecanlandırmaya yetiyor.

“Aslında, bir yıldan fazla bir süredir başka bir oyun projesi, başka bir korku IP’si üzerinde çalışıyoruz ve bunu çok ünlü bir oyun yayıncısıyla yapıyoruz. Size kim olduğunu söyleyemem. Proje’nin ne olduğunu da söyleyemem ama eminim ki insanlar üzerinde çalıştığımızı anlayınca çok heyecanlanacaklar. ”

Ayrıca yakın zamanda Bloober Team’e katılan, eski Slint Hill oyunlarının müzik yapımcısı Akira Yamaoka bir röportajında bir sonraki projesinin “hayranların duymayı umduğu şey” olduğunu açıkladı. Röportajın tamamı kısa bir süre içinde silindiği için daha fazla detaya sahip değiliz. Silinme nedeni ise resmi olarak açıklanmasa da, çok fazla detay verildiği düşünülüyor. 

Tüm ip uçlarını birleştirince ve hayranlarının yıllardır süren umutlarını da ekleyince ortaya çıkan sonuç yeni bir Slint Hill oyunu. Elbette henüz elimizde net bir açıklama ya da duyuru yok. Bahsedilen proje bambaşka bir şey de çıkabilir. Gerisini bekleyip göreceğiz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.