İncelemelerİÇERİKLER

2020 Yılında Çıkış Yapmış En İyi 7 Oyun

2020 Yılında Çıkış Yapmış En İyi 7 Oyun

2020 yılında 7 ay geçirmişken şöyle bir dönüp geriye baktığımızda bu yıl oyuncular için güzel oyunların çıktığı bir sene olarak hatırlayacağından şüphemiz yok. Ama muhtemelen biz bu yılı daha çok ertelenen oyunlar ile anacağımız kesin. Neyse bu yazımızda sizlere bu yıl içerisinde şu ana kadar çıkış yapmış ve Metacritic skoru en yüksek 7 oyunu sıraladık.

1.Persona 5 royal

İlk piyasaya sürülme tarihi: 31 Ekim 2019
Geliştiriciler: Atlus, P Studio
PS4’e özel olarak çıkan oyun şüphesiz ki yıla damga vuran RPG oyunu Persona 5 royal ödüllü dizi Persona’nın oyuna uyarlanmış halidir. Persona 5 Royal,  yeni karakterler, sırdaşlar, hikaye derinliği, keşfedilecek yeni yerler ve yeni bir kanca mekaniği ile doludur bu da bu kadar iyi not almasının asıl sebebidir.

Metacritic notu: 95

2.The Last Of Us Part 2

Piyasaya çıkış tarihi: 19 Haziran 2020
Geliştirici: Naughty Dog
PS4’e özel çıkmış bir oyun olan The Last Of Us Part 2 hayranların isteğini karşılayamamış ve user score 5.5’te kalmış fakat eleştirmenler tarafından çok beğenilen oyun Ellie’nin intikam için çıktığı macerayı konu alıyor.

Metacritic notu: 94

3.Half-life:Alyx

İlk piyasaya sürülme tarihi: 23 Mart 2020
Geliştirici: Valve
VR’a özel olarak çıkan Half-Life: Alyx hayranların beklediği oyun olmadı bunun nedeni ise herkesin VR oyunlarını oynayamaması. Half-Life ve Half-Life 2 olayları arasında kurulan Kombine olarak bilinen kısır bir uzaylı ırkına karşı imkansız bir dövüşün hikayesini anlatıyor.
Metacritic notu: 93

4.F1 2020

İlk piyasaya sürülme tarihi: 7 Temmuz 2020
Geliştirici: Codemasters

F1 2020’de yapılabilecek birçok şey var.Kısa tabiri ile Formula 1 similasyonu. İstediğiniz sponsorlar alıp arabanızı dizayn edip yollara atılmanın en güz hali.

Metacritic notu: 91

5.Animal Crossing: New Horizons

İlk piyasaya sürülme tarihi: 20 Mart 2020
Yapımcılar: Hisashi Nogaminimal Crossing
New Horizons, Nintendo tarafından Nintendo Switch için geliştirilen ve yayınlanan 2020 hayat simülasyonu oyunudur. Animal Crossing serisinin beşinci oyunudur.
Metacritic notu: 90

6.Ori and the Will of the Wisps

İlk piyasaya sürülme tarihi: 10 Mart 2020
Besteciler: Gareth Coker
Yazarlar: Jeremy Gritton; Alexander O. Smith; Boris Hiestand; Franciska Csongrady; Chris McEntee

Ori and the Will of the Wisps side-looking, aksiyon oyunlarının baş yapıtlarından biri olan oyunun bölüm tasarımları ve müzikleri oyuncuyu adeta mest ediyor.

Metacritic notu:90

7.Yakuza 0

İlk piyasaya sürülme tarihi: 12 Mart 2015
Yapımcılar: Masayoshi Yokoyama; Mitsuhiro Shimano

Yakuza 0 aslında  ilk oyundan öncesini konu alıyor, hikayede yapılamayan bir para aktarmından Dojima klanı olaydan sorumlu tutuluyor ve Dojo klanının elde etmek istediği bölge de karakterimizin başından geçen hadiseleri konu alıyor.

Metacritic notu:90

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu