Söylenti: 2023 Yılı, 2005’den Bu Yana İlk Defa Call of Duty Oyunu Çıkmayan Bir Yıl Olabilir

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Activision Blizzard’ın rekor bir bedelle Microsoft’un kanatları altına girmesinin ardından şirket, Call of Duty serisi için çalışmalarını daha da hızlandırdı. Şirketin 2005 yılından bu yana düzenli olarak her yıl COD serisi için yeni oyun çıkardığını biliyoruz ancak bu durum gelecek yıl değişebilir.

Bloomberg’de gazetecisi ve sızıntılarıyla ünlü olan Jason Schreier, yeni bir rapor yayınladı. Yayınladığı rapora göre şirketin planlarını yakından bilen kişiler, Activision’ın 2023 yılında çıkış yapması planlanan ve Treyarch’ın üzerinde çalışıldığı iddia edilen COD oyununu ertelediğini belirtiyor.

Söylenti: 2023 Yılında Gelecek Olan Call of Duty Oyunu Ertelendi

Söylentiler doğru çıkarsa gelecek yıl, yaklaşık yirmi yıldır alıştığımız sistemin sonu olacak. 2005 yılından itibaren ilk defa COD oyunu çıkmayan bir yıl olacak.  Bloomberg’in raporuna göre 2024’e erteleme kararı, Call of Duty: Vanguard’ın Activision’ın beklentilerinin altında kalan satışları nedeniyle alındı. Şirket, oyunun ticari performansının diğer COD oyunları tarafından yok edildiğine inanıyor.

call of duty vanguard

Yayınlanan raporlar arasında bulunan en ilginç detay ise Treyarch henüz duyurulmamış ve 2023 yılında çıkış yapması beklenen yeni bir oynaması ücretsiz çevrimiçi COD oyunun geliştirilmesine yardımcı olacak. Activision sözcüsü ise yaptığı açıklamada şunları söylemişti; “Bu yıl, gelecek yıl ve daha da sonrası için oldukça heyecan verici premium ve oynaması ücretsiz COD oyunu deneyimlerimiz sizleri bekliyor. Üzerinden çalıştığımız projeler için doğru zaman geldiğinde yeni detaylar paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir