24 Yıllık Half-Life, Yeni Bir Rekor Kırdı

Bir grup oyuncu, RememberFreeman etkinliği kapsamında Half-Life'ın rekorunu tazeledi.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi
half life 1

Valve‘in kült haline gelmiş Half-Life serisini duymayan yoktur. Her ne kadar günümüz şartları için bu seri oldukça eski yapımlar gibi görünüyor olsa da, çıkış yaptığı dönem için tam bir şaheser niteliğindeydi. Daha sonra çıkan oyunlara yön veren Half-Life serisi, bu yıl 24. yaşını kutlayacak.

Tüm oyuncular, serinin üçüncü oyununun duyurulmasını bekliyor. Ancak Valve, istenen etkiyi yaratamayacaklarını düşündükleri için şu anlık seriye yeni oyun geliştirmek için çekimser davranıyor. Fakat, oyuncular hala daha bu seriyi unutmuş değil. Seri Steam‘de tıpkı eski günlerde olduğu gibi oyuncu rekoru kırmayı başardı.

Half-Life Kendi Eşzamanlı Oyuncu Rekorunu İkiye Katladı

Bir grup oyuncu, RememberFreeman etkinliği için 14 Ağustos tarihinde bir araya geldi. Twitter gibi mecralarda reklamı yapılan etkinlik, oldukça büyük ilgi gördü. Bu etkinliğin ise tek bir amacı bulunuyor. İlk oyunun Steam‘de gördüğü en yüksek oyuncu sayısı olan 6022 eşzamanlı oyuncu rekorunu geçmek. Peki bu rekor tekrar kırıldı mı? Evet hem de 2 katı oyuncu yani 12.280 kadar kullanıcı kült haline gelen Half Life‘ı eşzamanlı olarak oynadı.

half life 1 1

Etkinliğe katılım şartları ise şu şekildeydi; Steam‘in tüm aktiviteleri kaydedebilmesi için en az 30 dakika oyunu oynamış olmak, temel oyuna sahip olmak, Source motoru ile derlenen yeni sürüm ya da DLC’lerin hiçbirisi ile oyuna girmemek.

İlginizi Çekebilir: GTA 6 Nasıl Bir Oyun Olacak? Hikayesi, Haritası, Grafikleri, Online Modu, Çıkış Tarihi ve Fazlası…

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir