Söylenti: 5 Uncharted Oyunu Paket Halinde PC’ye Gelecek mi?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir söylenti, oyuncuları heyecanlandırmaya yetti zira Uncharted 4: A Thief’s End’in PC’ye çıkışı bir yana bu sefer “tüm serinin PlayStation’dan PC’ye gelişi konuşuluyor.

Uncharted koleksiyonu beş oyunu da içeriyor mu?

2016 yılında Nathan Drake’i son kez konu alan Uncharted 4: A Thief’s End’den sonra geliştirilmeye başlanan ve bağımsız bir yapım olarak karşımıza çıkan The Lost Legacy, Chloe Frazer ve Nadine Ross karakterlerinin gelişimlerini harika bir arkaplan hikayesi ile birlikte vererek eleştirmenlerden tam not almıştı. O zamandan beri serinin geleceği meçhul bir şekilde durmaktaydı çünkü Bend Studio’nun bir zamanlar üzerinde çalıştığı spin-off da rafa kalkmıştı.

Uncharted

Nitekim artık oyun severler, bu seriye tekrardan umut dolu gözlerle bakabilirler zira çıkan bir söylentiye göre beş oyun da PC’ye yakın zamanda gelecek. ResetEra forumlarında paylaşılan bir gönderi, 6 Eylül tarihinde PlayStation tarafından sosyal medyaya atılacak bir resme işaret ediyor. 4chan isimli bir kullanıcı, “Uncharted: The Naughty Dog PC Collection” isimli bir paketin hem Steam hem de Epic Games Store’da 7 Aralık 2021 tarihinde satışa sunulacağını gösteriyor. Paket: Drakes Fortune, Among Thieves, Drake’s Deception, A Thief’s End ve The Lost Legacy’i içerecek.

PS oyunlarını PC’ye bekleyen oyun severler artık bir nebze neşelenebilirler. Konsolun en tanınan ve sevilen oyun serilerinden biri olan Uncharted, PC oyuncularının mutlaka kaçırmayacağı yapımlardan biri olacaktır. Her ne kadar hayal etmesi güzel olsa da bu tür sızıntı haberlerine hep dikkatli yaklaşmak gerekiyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir