İlginç Haberler

8 Yaşındaki Bir Çocuk, 33 Bin Dolarlık E-Spor Kontratı İmzaladı

8 Yaşındaki Bir Çocuk, 33 Bin Dolarlık E-Spor Kontratı İmzaladı

8 yaşındaki Fortnite oyunucusu Joseph Deen, E-Spor kariyerine biraz erken başlıyor. Genç oyuncu imzaladığı bir sözleşmeden tam tamına 33 bin dolar kazandı.

E-spor organizasyonu Team 33 bir süredir Joseph’i takip ediyor, onunla antrenmanlar yapıyormuş. Takım sonunda resmi bir sözleşme ile Joseph’i bünyelerine katmaya karar vermiş. Sözleşmenin değeri ise 33 bin dolar. Üstelik 5 bin dolar değerinde bir oyuncu bilgisayarı.

Joseph Deen: “Bir rüya gerçek oldu! Genç yaşım nedeniyle diğer birçok takım beni ciddiye almazken, Team 33 beni Fortnite oyunlarında araştırdı ve onlarla her gün antrenman yapmama ve öğrenmeme izin verdi. Takımın resmi bir üyesi olarak bugün daha mutlu olamazdım.”

Team 33’ün açıklaması ise şu şekilde: “Joseph’in özel 33 Takım kadromuzda yer almasından dolayı çok heyecanlıyız. Son birkaç yıldır kadromuz  için gizlice yeni yetenekler araştırıyoruz ve Joseph’i resmi olarak kadromuza kattığımız için gurur duyuyoruz. Onu  bu noktaya getirmek için eğittik çünkü genç oyuncular gelecektir ve biz onlara erken sahip olmak istiyoruz. Son iki yıldır takıma inanılmaz bir azim ve bağlılık gösterdi ve ekibimizle neredeyse her gün antrenman yaptı. Artık nihayet hepsinin karşılığını aldı. ”

Genç Joseph’e erken başlayan E-Spor kariyerinde başarılar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu