A Plague Tale: Requiem’in İlk Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Farelerle dolu gizli-macera hayranlarının sabırsızlıkla bekleyecekleri heyecan verici bir 2022 var. Çünkü The Game Awards‘ta yeni Plague Tale oyununun oynanış fragmanı ortaya çıktı.

Resmi olarak Haziran ayında duyurulan A Plague Tale: Requiem, ilk oyunda yaşananlardan hemen sonra başlıyor. Kardeş kahramanlar Amicia ve Hugo’nun tehlikeli yeni bir maceraya atılmasının ardından acımasız ve umursamaz bir dünyada hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapmaları gerekiyor.

Daha önce yayıncı Focus Interactive şunları söylemişti:

Yıkılmış anavatanlarından kaçtıktan sonra, Amicia ve Hugo uzak güneye, yeni bölgelere ve canlı şehirlere seyahat ediyor. Orada yeni bir hayat başlatmaya ve Hugo’nun lanetini kontrol etmeye çalışıyorlar. Ancak, Hugo’nun güçleri yeniden uyandığında, ölüm ve yıkım getiren fareler geri döner. Bir kez daha kaçmak zorunda kalan kardeşler, umutlarını Hugo’yu kurtarmanın anahtarını tutabilecek kehanet edilen bir adaya bağlarlar.

İlk duyuruluşundan bu yana A Plague Tale: Requiem hakkında hiçbir şey görmemiştik veya duymamıştık, ta ki The Game Awards’a kadar. Focus Interactive yeni maceradan yaklaşık 90 saniyelik oyun içi görüntüler sundu.

A Plague Tale: Requiem TGA Oynanış Fragmanı

Ne yazık ki görüntülerde aksiyon ve gizlilik mekaniklerinden başka bir şey görmedik. Ancak Asobo’nun bu sefer görsel kaliteyi arttırdığını ve zaten çekici bir deneyimi gerçekten muhteşem bir deneyime dönüştürdüğüne dair şüphemiz yok. İlk oyunun vebalı 14. yüzyıl Fransa’sının kasvetli yorumundan daha bereketli bölgelere doğru olan yolculuğumuz da gözden kaçmıyor.

Plague Tale: Requiem henüz bir çıkış tarihi almadı, ancak gelecek yıl içinde Game Pass’te ilk gün sürümüyle, PlayStation 5, Switch (bulut akışı yoluyla), Xbox Series X/S ve PC’ye çıkacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir