Abandoned Çoğu Oyuncuyu Hayal Kırıklığına Uğrattı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

PS5 özel oyunu olan Abandoned’ın fragmanı uzun zamandır bekleniyordu. Ne yazık ki, 10 Ağustos’ta yayınlanması beklenen Abandoned için fragmanların bulunduğu Realtime Experience uygulamasında yaranan hata sebebiyle, uygulama düne kadar ertelendi. Blue Box’ın sitesinin, yamanın geleceğini açıklaması ile sabırsızlanmaya başlasak da, teaser çoğu oyuncuyu hiç de memnun etmedi…

Teaser birkaç saniyeden ibaret olması ve bunun zaten gösterilmiş olması nedenleri ile oyuncular firmaya hiç de hoş geri dönüşler ile gelmedi. Bu teaser ile fragmanların ve oynanabilir girişin yakında geleceği duyuruldu. Ancak bir güzel haberimiz daha var: Hasan Kahraman oyunda Türkçe dil desteğinin olacağını duyurdu ve hatta Realtime Experience’ın Türkçe’yi desteklediğini gördük.

Son olarak uygulamada yakında gelecek 2 demo ve sinematik reveal fragman, çıkış fragmanı ile birlikte 3 fragman bulunmakta. Ancak, ne yazık ki, bu fragmanların ve demoların çıkış tarihi belli değil. Aşağıdaki oynatıcıdan teaser’ı izleyebilirsiniz.

Abandoned’ın Tanıtım Bülteninden

Hikaye

Hikaye, garip bir ormanda uyanan Jason Longfield’ın etrafında dönüyor. Terk edilmiş ve oraya nasıl geldiğini hatırlamayan Jason, çok geçmeden kaçırıldığını ve karanlık bir amaç için oraya getirildiğini öğrenir. Hayatta kalmak için savaşan asıl amacı kaçmaktır.

Gerçekçi Karakter Etkileşimi

Gerçekçi hissettiren benzersiz bir kişisel oyun deneyimi sunmak istiyoruz. Her olayın karakteriniz üzerinde bir etkisi vardır. Jason depar attıktan sonra nefesi kesilirse (veya korkarsa), atış isabetliliği zarar görecektir. Aksiyon nişancı oyunlarının aksine, Abandoned’da silah ateşlemek gerçekçi bir şekilde yavaş olacaktır. Hayatta kalmak için taktiksel olmanız gerekecek.

Gelişme

Stüdyomuz sinematik bir tarz, birinci şahıs hikayesi oluşturmaya odaklanmıştır. Bu, sadece koştuğun, nişan aldığın ve ateş ettiğin hızlı tempolu bir nişancı oyunu değil. Abandoned, tetiği çekmeden önce her çekimi gizlemenizi ve planlamanızı gerektirir. Her düşmanla karşılaştığınızda gergin olmanızı istiyoruz. Yanlış bir hamlenin, bir savaş senaryosunda hayatta kalmak ya da olmamak arasındaki belirleyici faktör olabileceğinin farkında olmak.

Abandoned oynanış

DualSense kablosuz kontrol cihazı ve 3D ses ile kendinizi kaptırın

Kullanıcı daldırma yoluyla gerçekçiliği vurgulamak istedik. DualSense kablosuz denetleyici olmadan bu mümkün olmazdı. Oyuncular, oyun sırasında her etkileşimi hissedecekler – örneğin bir kurşun çarpması gibi.

Dolu veya boş bir silahta tetiği çekmek farklı hissettirecektir. Eşit derecede 3D ses, bir sonraki hareketinize karar vermenize yardımcı olmak için vahşi doğada silah seslerinin doğru konumlandırılmasını kullanarak kararlarınızı ve taktiklerinizi şekillendirmeye yardımcı olacaktır.

PS5’in Gücü

Ekibimiz hala PS5’in gücünü ortaya çıkarıyor ancak şimdiye kadar inanılmaz ilerleme kaydettik. Konsol, tümü 60 FPS’de çalışan ve doğal 4K çözünürlükte oluşturulan yüksek kaliteli hareket yakalamayı işlememize olanak tanır. Çevre kalitesinin mümkün olduğunca gerçeğe yakın olmasını sağlıyoruz. Sonuç olarak gerçekçi grafikler, akıcı karakter animasyonları ve minimum yükleme ekranları elde edilir.

Abandoned çevre

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image