Abandoned’ın Yapımcısı Hasan Kahraman’dan Yeni Açıklamalar Geldi

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Eğer geçen sene oyun endüstrisi içerisindeki gündem olan olayları takip ettiyseniz, PlayStation’ın kendi YouTube hesabında yayınlanan videosu ile birlikte popüler olan, çeşitli göndermeler ve bir dizi ipucuyla birlikte Silent Hill serisinin hayranları tarafından oldukça ilgi gören Abandoned oyununu fark etmişsinizdir.

Blue Box isimli bir stüdyonun yapımcılığını üstlendiği Abandoned oyununun başındaki yapımcı isim olan Hasan Kahraman ise aradan geçen sürenin ardından bazı yeni açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda Silent Hill oyunlarının yapımcı ve yayıncı şirketi olan Konami ile görüştüğünü söyleyen Hasan Kahraman, yaptıkları konuşma hakkında bazı detayları paylaştı.

Abandoned

Gazeteci Colin Moriarty ile Sacred Sembols+ PlayStation podcastinde konuşan Hasan Kahraman, insanların uzun süredir yeni bir oyununu göremediği ünlü korku oyunu serisi Silent Hill markasına ait bir oyun geliştirdiklerini düşünmeleri üzerine Konami ile iletişime geçtiğini söyledi.

Hasan Kahraman açıklamasında: “Onlara ulaştım, stresliydim çünkü insanlar Silent Hill olduğunu düşündü. İş çok kontrolden çıktı ve sen küçük bir geliştiricisin, hiçbir zaman büyük bir izleyici kitlen olmadı, tecrübesizsin. Biliyor musun, asla niyetim bu değildi diyerek Konami’ye ulaştım ve gerçekten havalıydılar.” diye belirtti.

Hasan Kahraman, Abandoned oyununun Hideo Kojima’nın arka planda çevirdiği bir iş olmadığını kanıtlamak için ilk kez  2021’in Haziran ayında kamera karşısına geçmek zorunda kalmıştı ve insanlara kendi geliştirdikleri oyunun Silent Hill markasına ait bir proje olmadığını defalarca dile getirmişti.

Abandoned’ın Geliştirme Süreci Devam Ediyor

İlginçliğini ve gizemini korumaya devam eden Abandoned oyunundan da yeni gösterimler gelmemesi üzerine oyunun iptal olup olmadığı hakkında tartışmalar da baş göstermişti. Fakat Blue Box Studios attıkları tweet sonrası böyle bir şey olmadığını, geliştirme sürecinin devam ettiğini bildirmişti.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir