Activision Blizzard’dan Netflix’e Dava

Kerem Papatya
Kerem Papatya
1 Dk Okuma Süresi

Eğlence sektöründe bu güne kadar birçok entrika gördük. Bazen piyasayı yoklamak için yalan haberler, sızan bilgiler gibi şeyler görebiliyoruz. Bu sefer Activision Blizzard, Netflix’in, Activision Blizzard’ın üst düzey bir yöneticisini olan Spencer Neumann’ı yasa dışı yollarla kendi yanlarına çektiklerini idda ederek dava açtı.

31 Aralık 2018’de Activision Blizzard ile yolları ayrılan Spencer Neumann’ın daha 2 yılık bir sözleşmesi bulunuyordu. Ayrıldıktan sonra Netfilix’e katılması Activision Blizzard tarafında bazı şüphelere yol açtı. Activision Blizzard, Spencer Neumann ile iş hayatları devam ederken Netflix’in Neumann’a  yasal olmayan tekliflerde bulunduğunu idda etti.

Activision, Netfilix’e kasıtlı müdahale, haksız rekabet, yardım ve yataklık suçlamaları yaptı.

Neumann, Netflix’in şovlarına göre video oyunları olduğundan Activision’ın rekabetin artırmasından endişelendiğini söyledi. Netflix şovları zaten “Stranger Things 3: The Game” ve “The Dark Crystal: Age of Resistance” gibi oyunlar haline geldi ve gelmeye de devam edecek gibi duruyor.

Activision Neumann’nın ayrılmasının ardından oluşan ani boşluktan dolayı işlerin gecikmesi yüzünden milyonlarca dolar zarar ettiklerini açıkladı ve bu zararı Netflix’in karşılaması gerektiğini savunuyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben kerem papatya Herhangi bir öneriniz varsa altaki e-posta adresinden bana ulaşabilirsiniz kerem.papatya21@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir