İÇERİKLER

Activision Blizzard’dan Netflix’e Dava

Eğlence sektöründe bu güne kadar birçok entrika gördük. Bazen piyasayı yoklamak için yalan haberler, sızan bilgiler gibi şeyler görebiliyoruz. Bu sefer Activision Blizzard, Netflix’in, Activision Blizzard’ın üst düzey bir yöneticisini olan Spencer Neumann’ı yasa dışı yollarla kendi yanlarına çektiklerini idda ederek dava açtı.

31 Aralık 2018’de Activision Blizzard ile yolları ayrılan Spencer Neumann’ın daha 2 yılık bir sözleşmesi bulunuyordu. Ayrıldıktan sonra Netfilix’e katılması Activision Blizzard tarafında bazı şüphelere yol açtı. Activision Blizzard, Spencer Neumann ile iş hayatları devam ederken Netflix’in Neumann’a  yasal olmayan tekliflerde bulunduğunu idda etti.

Activision, Netfilix’e kasıtlı müdahale, haksız rekabet, yardım ve yataklık suçlamaları yaptı.

Neumann, Netflix’in şovlarına göre video oyunları olduğundan Activision’ın rekabetin artırmasından endişelendiğini söyledi. Netflix şovları zaten “Stranger Things 3: The Game” ve “The Dark Crystal: Age of Resistance” gibi oyunlar haline geldi ve gelmeye de devam edecek gibi duruyor.

Activision Neumann’nın ayrılmasının ardından oluşan ani boşluktan dolayı işlerin gecikmesi yüzünden milyonlarca dolar zarar ettiklerini açıkladı ve bu zararı Netflix’in karşılaması gerektiğini savunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu