Activision Yeni Bir AAA Call of Duty Mobile Oyunu Yapıyor

Gurur Gökçay
Gurur Gökçay
1 Dk Okuma Süresi

Activision dünyanın en iyi AAA mobil oyunlarını geliştirmek için yeni şirket içi bir stüdyo kurdu ve şirkete göre göre kurulan yeni stüdyonun ilk işlerinden biri Call of Duty serisine yeni bir AAA mobil oyunu yapmak olacak.

Ayrıca şirket bu yeni kurulan stüdyoda görevlendirilmek üzere yeni çalışanlar arıyor. Verilen iş ilanında yer alan yazıya göre, Mobil, konsol ve PC platformları ile deneyimleri olan harika yetenekler aradıklarını belirtmişler. Aynı zamanda şirket: “Ekiplerimizi oluşturup çalışmaya başlamak için inanılmaz heyecanlıyız ve sizlerle özel bir şey yapmak için bize katılmaya davet ediyoruz.” açıklamalarında da bulunmuş.

Activision, Call of Duty Mobile ve Warzone gibi ücretsiz oyunlarında oyun içi satın alımlarından memnun olacak ki mobil platformuna AAA yani yüksek bütçe / prodiksiyon kalitesinde bir oyun ile karşımıza çıkacak. Şirketin mobil platformlara odaklanmasına şaşırmamak lazım Zira Activision, yakın zamanda sadece oyun içi mikro ödemelerden yaklaşık 1 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Son olarak her ne kadarda yeni AAA mobil oyunu resmi iş ilanında bahsedilse de Activision tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmamakta.

Aşağıda 2019 yılında çıkış yapan Call of Duty Mobile’ın  oynanış fragmanını bulabilirsiniz.

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Müzikle uğraşan bir yazar. gururgokcay@misternoob.com / g5buyukgokcay@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir