After Us İçin Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Indie bulmaca türündeki After Us için yeni bir oynanış fragmanı yayınlandı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Future Games Show Spring Showcase 2023, nice indie yapımların sergilenmesi için adeta bir müze görevi görüyor. Radarımıza girmeyi başarmış kaliteli bağımsız yapımlar hakkında yeni bilgiler edindiğimiz etkinlik sayesinde biz indie severlerin yüzleri gülüyor.

Barselona menşeili Piccolo Studios, platform türünde olan ve insanlığın eninde sonunda Dünya’ya miras bıraktığı yıkım ile dehşeti sürrealist bir gözle yansıtan After Us için yeni bir oynanış fragmanı yayınladı.

After Us nedir, ne değildir?

After Us, insanlığın Dünya’ya olan yıkıcı etkilerini ironik bir şekilde Roma mitolojisinde toprak veya yaşamla özdeşleştirilen Gaia’nın gözünden anlatıyor. Hayatın Ruhu olan Gaia, masum hayvanların kaybolan ruhlarını Mother’s Ark’a doğru yönlendirmek için Dünyevi bedenlerine ulaşmalı ve onların kaderine neden olan durumu öğrenmelidir.

Gaia; çöken şehirlerden tutun da ölmekte olan ormanlar gibi çeşitli mekanları keşfederken özel güçleriyle birlikte bu yerlere yeniden hayat vermeye başlamadan önce oyun severlere, kurtarılacak olan hayvanların nasıl öldüğünü (bir balinanın zıpkın ile vurulması gibi) de tanıklık etmenizi sağlıyor. Bu gibi yerlerde platformer mekaniklerine bağlı kalarak koşarak, zıplayarak ve süzülerek keşif olanağı da tanıyor.

Gaia’nın adeta geleceği simgeleyen yolculuğunu sunan After Us; 23 Mayıs tarihinde PC, PS5 ve Xbox Series’e çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir