Bu Mod Age of Empires 2 ile Doom’u Bir Araya Getiriyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Age of Doom birinin oyun motoru ve birinin assetlerinin alınmasıyla ortaya çıkan yaratıcı ve tamamen farklı bir konsept.

Bir yanda RTS oyun türünün büyük başarılarından olarak görülen Age of Empires 2 ve bir yanda shooter (nişancı) oyunlarının babası olarak tanınan Doom… Modcu HELLKNIGHT61, bunların farkında olacak ki ortaya mükemmelin de mükemmelini yaratmak adına bu iki oyunu bir araya getirdi ve izometrik, RTS… shooter türünde bir proje yaptı.

Doom

Age of Doom modu neler içeriyor?

Age of Doom isimli bu mod, AoE2 için geliştirilmiş ve Doom’un fikirlerini, temalarını ve biraz da hikayesini buraya aktarmış. En önemlisi, orijinal Doom’dan; sprite’ları, mermileri ve efektleri Age of Empires 2 motoruna da taşımış. Doomguy etrafta dolaşıyor ve süper bir pompalı tüfek kullanıyor, elbette ama aynı zamanda siber iblisler, serçeler ve görmeyi beklediğiniz her şey var.

HELLKNIGHT61, rüyasını sonunda başarmış gibi duruyor. Moda buradan göz atabilirsiniz. Bu arada Doom karışmamış bir AoE oyunu olan Age of Empires 4’ün sistem gereksinimlerine bakmak istiyorsanız, buyurun lütfen.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir