Age of Empires IV’ün Çıkış Tarihi ve Detayları Paylaşıldı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Relic Entertainment’ın bugün Youtube’da yaptığı canlı yayınla uzun zamandır beklenen Age of Empires IV’ü ve oyunun ne zaman çıkacağını duyurdu. Age of Empires IV, bu yıl içerisinde Türkçe arayüz ve altyazı desteğiyle sonbaharda PC (Steam) ve Xbox Game Pass’e gelecek. Kapalı beta sürümü de yakın zamanda duyurulacak.

Yayında oyunun, dört hikaye ve oynanabilir sekiz uygarlık içerdiği duyuruldu. Hatta bu hikayelerden biri olan Norman Hikayesi ile oynanabilir uygarlıklardan ikisi olan Delhi Sultanlığı ve Çin İmparatorluğu’nun oynanışları gösterildi. Norman Hikayesi, Norman Dükü William’ın King Harold’la yaptığı savaş olan Battle of Hastings’den itibaren başlayacak ve İngiltere’yi ele geçirme ümitleriyle devam edecek. Bu hikayede şövalyelerden mızrakçı ekibine kadar her türlü klasik Ortaçağ elementine rastlamak mümkün. Delhi Sultanlığı’nın sürülebilir savaş filleri ise komuta etmek isteyeceğiniz ayrı bir birlik olacaktır.

Yayınlanan bir başka fragman da Çin İmparatorluğu’nu konu aldı. Mongollar ile Çinliler arasındaki savaşı konu alan fragmanda, Çinlilerin kendilerine has kıyafetleri ve stilleri kendini hemen belli eder nitelikte. Feodal Çağ’da geçen bu savaşta Mongollar ise Çinliler’e kıyasla daha göçebeler ki bu da demek oluyor ki oyuncu istediği zaman çadırını toplayıp başka bir yerleşkeye taşınabilir. İlginç taktikler göreceğiz desenize!

Son olarak Relic aynı zamanda içeriklerin yanında bazı oynanış mekaniklerini de ucundan göstermiş oldu. Age of Empires IV’de artık gizlilik temalı ormanlar da olacak ve düşman ordular, ormanlarda saklanıp istedikleri zaman size pusu kurabilecekler. Sık ağaçlar orduların birbirleri yanından geçmelerine neden olacak ve belki de bu esnada olabileceklerden ruhunuz duymayacak. Yayının sonunda ayrıca bir deniz savaşının fragmanı da yapıldı.

Sunumu alttaki oynatıcıdan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image