HaberMOBİL

Age of Empires Mobil Oyunu Tencent Tarafından Geliştiriliyor

Tencent'in sahibi olduğu TiMi Studios, Return to Empire adlı mobil Age of Empires oyununu geliştirmek için Xbox Game Studios ve World's Edge ile birlikte çalışıyor.

Microsoft Age of Empires IP’sine büyük yatırım yapıyor. Geçmiş oyunları canlandırmanın ve bir devam oyunu üzerinde çalışmanın yanı sıra, bu oyun serisini mobil cihazlara da getiriyor.

Tencent kısa bir süre önce TiMi Studios’un (Call of Duty Mobile ve Pokemon Unite geliştiricisi) Microsoft ve Age of Empires gözetmenleri World’s Edge ile mobil cihazlar için serinin yeni bir oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. Oyunun adı Return to Empire ve şu anda Çin’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Batı pazarlarına ne zaman (ya da olup olmayacağı) çıkacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok, ancak Age of Empires mobil alanda iyi iş çıkaracak bir franchise gibi görünüyor. Aşağıdaki duyurusuna göz atın.

Bunun yanı sıra, Age of Empires 2 ve 3 Definitive Edition için düzenli olarak yeni içerik güncellemeleri alırken, Age of Empires 4 Ekim’de çıkıyor.

Kaynak
gamingbolt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu