Ağustos Ayında Çıkış Yapacak Öne Çıkan Oyunlar

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
6 Dk Okuma Süresi

Bu ay (Ağustos) çıkış yapacak öne çıkan oyunları siz değerli takipçilerimiz için listeledik. Oyun bakımından kurak geçen dönemlerden geçsek de oyunlar bizlerle buluşmaya devam ediyor. Bu ay çıkış yapacak olan oyunlardan en göze çarpanı ise Playstation 4’ün son demlerinde bizlerle buluşan Ghost of Tsushima’nın Director’s Cut versiyonu.

Yaz aylarında bulunduğumuz için normal şartlarda da bu aylarda az oyun çıkış yapıyordu. Lakin pandemi sürecini henüz atlamamızın etkisi sebebiyle çok daha az oyun bizlerle buluşuyor. Dilerseniz çok uzatmadan bu ay çıkış yapacak oyunlara ufak bir bakış atalım.

Grime

Grime, Ağustos ayının başlangıcında bizlerle buluşuyor. Bağımsız geliştiricilerin ellerinde çıkan oyunun kendine has benzersiz bir tarzı var. Oyunun dünyasında ki gizemli sırları çözmeye çalışıyoruz. Farklı medeniyetlerden ve dünya dışından gelen canlılar ile tanışıyoruz. Ölüme meydan okur cinsten savaşlara girebiliyoruz. Eşsiz beceri ilerleme sistemi ile karakterinizi geliştirebilirsiniz. Yaşayan silahları ise kullanırken oldukça dikkatli olun. Grime, 2 Ağustos tarihinde PC platformu için çıkış yapacak.

Glitchpunk

Glitchpunk, klasik görünen fakat oldukça dikkat çeken bir temaya sahip. Türünün klasikleşmiş yapıtları ile yeni yapıtlarını harmanlıyor. Oyunda bir ana hikaye bulunuyor. Oyunda kullanabileceğimiz birçok silah, araba bulunuyor. Kendi çetenizi toplayarak düşman çetelerle ve polisler ile savaşabilirsiniz. Cyberpunk temasını benimsemiş klasik Gta 2 oyununu anımsatan Glitchpunk bağımsız geliştiricilerin ellerinden çıkıyor. Glitchpunk 11 Ağustos tarihinde PC platformu için çıkış yapacak.

Road 96

Yola çıkmaya hazır olun. Özgür olmaya, maceraya ve kaçmaya hazır olun. Sınıra doğru ilerleyen bu eşsiz yolculukta hayatta kalmaya çalışacağız. Ancak unutmayın ki yolculuk yaptığımız her milde yeni bir macera ve gizem ile karşı karşıya geleceğiz. Bağımsız geliştiricilerin ellerinden çıkan Road 96, 16 Ağustos tarihinde Nintendo Switch ve PC platformu için çıkış yapacak.

Humankind

Strateji sevenlerin uzun zamandır yolunu gözlediği Humankind, yayıncılığını Sega’nın üstlendiği tarihsel olayların yer aldığı sıra tabanlı strateji oyunu. Kendi uygarlığımızı yaratarak yükseldiğimiz, çağlar arası geçişler yapabildiğimiz ve tarihsel olaylar ile yüzleşmemiz gibi özellikler barındırıyor. Kendi karakterimizi özelleştirirek ve geliştirirek taktiksel açıdan oldukça zor savaşlara girebilirsiniz. Humankind, 17 Ağustos tarihinde PC platformu için çıkış yapacak.

Twelve Minutes

Çok uzun zamandır çıkmasını beklediğimiz Twelve Minutes, bir ana hikayeyi ele alıyor. Oyunda 12 dakikalık zaman döngüsü içerisinde sıkışan ana karakterimizi yönetiyoruz. 12 dakika içerisinde yaşanan olayları değiştirmeye çalışıyoruz. Oyun bizlere çok sağlam bir biçimde sinematik anlatım sunabilir. Twelve Minutes, 19 Ağustos tarihinde PC ve Xbox platformu için çıkış yapacak.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Ghost of Tsushima, Playstation 4’ün son demlerinde biz oyuncularla buluşmuştu. Oyunun ana sürümünde bulunan hataları düzelterek yeni iyileştirmeler sunacak olan Director’s Cut sürümü 20 Ağustos tarihinde PS4 ve PS5 için çıkış yapacak. Oyuna 4K çözünürlük seçenekleri, 60fps desteği ve Türkçe altyazı eklenecek. Ayrıca hali hazırda Ghost of Tsushima sahibi iseniz oyunun yeni sürümüne ücretsiz bir biçimde geçebilirsiniz.

Madden NFL 22

Amerikan Futboluna ilgi duyuyorsanız oyun serisine zaten hakimsinizdir. Madden NFL 22, yeni dinamik maç günü sayesinde sevdiğiniz bütün modları deneyimleyebilirsiniz. Yeni kadro yönetimi, geliştirilmiş senaryo motoru ve yeni oyuncu seviyeleri de serinin yeni oyunuyla gelen yenilikler arasında. Madden NFL 22, 21 Ağustos tarihinde PC, PS4, PS5 Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Psychonauts 2

Psychonauts 2, Double Fin tarafından geliştirilen platform türündeki aksiyon platform oyunu. İlk oyunun çok sevilmesi üzerine yapımcı ekip devam oyunu üzerinde çalışmak istediler fakat gereken maddi yardımı elde edemediler. Maddi yardımı elde edince oyun Game Awards 2015’de duyuruldu. İlk oyun ile benzer bir oynanış deneyimi sunuyor. Oyun alışılmadık görevler ile gizemli komploları birleştiriyor. Oyun 25 Ağustos tarihinde PC, PS4, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

New World

Oyunun çalkantılı beta süreci hala daha devam eden New World, Amazon Games tarafından geliştirilen çevrimiçi rol yapma oyunu. Tehlikeli ve fırsatlarla dolu bir dünya da maceracı olarak kendi kaderimizi belirleyeceğiz. Oyunda gerçek zamanlı bir savaş sistemi bulunuyor. Doğa üstü güçleri veya ölümcül silahlar sayesinde adada diğer oyuncular ve yaratıklarla savaşarak hayatta kalmaya çalışacağız. Oyunda ki seçimler tamamen sizin ellerinizde. New World, 31 Ağustos tarihinde PC platformu için çıkış yapacak.

Hades

Hades, Supergiant Games tarafından geliştirilen rougelike türünde ki aksiyon rol yapma oyunu. Evet oyun 17 Eylül 2020 tarihinde bizlerle buluştu. Bir çok ödül aldı. Listemizde yer vermemizin sebebi ise deneyimleyen herkesin tekrar tekrar oynadığı oyunun yeni nesil konsollara geliyor olması. Yeni nesil konsolların gücü sayesinde iyileştirilmiş grafiklerle oyun mükemmelliğine mükemmellik katabilir. Oyunu yeni nesilde 13 Ağustos tarihinde deneyimleme şansını yakalayabileceğiz.

Sizler için Ağustos ayında çıkış yapacak oyunları listeledik. Listelediğimiz oyunlar arasında sizlerin ilgisini çeken ve denemek isteyeceğiniz oyunlar olduğuna eminiz. Bu oyunların sayfalarına dilerseniz başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image