Alan Wake 2 Resmen Duyuruldu

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

The Game Awards etkinliğinin en öne çıkan oyunu şüphesiz Alan Wake 2 oldu. Remedy Entertainment’ın kurucusu Sam Lake senelerdir beklenen Alan Wake 2’yi sinematik fragmanla birlikte duyurdu ve oyun hakkında ilk bilgileri biz oyuncularla paylaştı. Böylelikle oyunu senelerce bekleyen oyuncular muradına erdi!

Yayınlanan sinematik fragmandan oyunun hala daha eski karanlık atmosferini koruduğunu görüyoruz. Alan’ı, hem New York şehrinde, hem de ilk oyunun geçtiği Pasifik Kuzeybatı bölgesinde görüyoruz. Oyunun ana geliştiricisi Remedy Entertainment olmakla beraber Epic Games Publishing, oyunun yayıncılığını üstleniyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, Epic Games, oyunu PC’de kendi mağazasına özel olarak piyasaya sürecek.

Oyun, 2023‘de yeni nesil konsollara ve PC’ye çıkışını yapacak. Oyun hakkında daha fazla bilgi 2022 yazında paylaşılması bekleniyor. Dilerseniz, aşağıdaki oynatıcıdan oyunun duyuru fragmanını izleyebilirsiniz…

Alan Wake 2 Duyuru Fragmanı

Ayrıca Sam Lake, yeni Alan Wake oyunu ile Remedy’nin ilk defa survival-horror (hayatta kalma korku) oyunu geliştirdiğini açıkladı. İlk oyun, hayatta kalma-korku oyunu olarak tanımlansa da, ikinci oyun tam olarak Resident Evil, The Evil Within 2 benzeri hayatta kalma-korku oyunu olacak.

Alan Wake 2, 2023′de PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Epic Games Store için çıkışını yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir