Ücretsiz Taktiksel Birinci Şahıs Shooter ALARA Prime Duyuruldu

Oyunun pre-alpha testleri, Avrupa kullanıcıları (Türkiye yer almıyor) için yakında açılacak.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi
alaraprime

Günümüzde oyun kültürünün hatırı sayılır bir bölümünü oluşturan shooter türünün yapımları, özellikle free-to-play (ücretsiz) modeli benimsemesiyle daha çok oyun severe erişme şansı yakalıyor.

Nitekim Level Infinite’in önderliğinde Fall Damage’ın geliştirdiği ücretsiz taktiksel birinci şahıs shooter türündeki ALARA Prime, bugün itibariyle PC için duyuruldu.

ALARA Prime neler vaat ediyor?

4v4v4 takımlı taktiksel bir shooter deneyimi sunacak olan ALARA Prime, çeşitli karakter sınıfları ve araçlar ile yoğun bir çatışma teması içerecek.

Assasult, Infiltrator, Support ve Engineer sınıfları, kendilerine has silah ve araçları kullanabilecek. Her bir sınıf, oyun stilini ve maçın kaderini değiştirebilecek bir öneme sahip olacak. İster savaşın içine dalın isterseniz zamanınızı iyi kullanın ve bilgi toplayarak stratejik saldırılar yapın…

Ekibinizle yakaladığınız sinerji elbette sadece size maçı kazandırmayacak. Çeşitli silahların yanında bombalar, tuzaklar, dronelar gibi 22 farklı araç da oynanışa doğrudan bir katkı sağlayacak. Düşmanlarınızın araçlarını hackleyin, bilgi toplayın ve düşmanlarınızı kandırın.

Transmission modunda dört kişilik üç takım, Uplink kontrolü için birbiriyle rekabet edecek. Bir takım savunma, geri kalan iki takım ise saldırı rolünü üstlenecek. Takımlar, sırayla rol değiştirecek ve her turda haritada farklı bir kontrol noktası savunulmaya çalışılacak.

15 ile 17 Temmuz tarihleri arasında pre-alpha testleri başlayacak ve Power Plant isimli harita oynanışa hazır hale getirecek. Yakın muharebeden nişancı savunma çizgilerine kadar her şeye sahip olan harita, konumunuzu güçlendirecek dar iç mekanları da barındıracak.

Oyun severler, oyunun resmi sitesinden üstte geçen tarihler arasında gerçekleşecek olan testlere katılmak için ücretsiz key alabilecek. Öte yandan ALARA Prime’ın testleri ne yazık ki şu anda Türkiye’ye açık durumda yer almasa da geliştiriciler, ileride testlerin açılacağı ülkelerin sayısını arttırmayı planlıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir