Alien: Isolation Mobil Platformlara Geliyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Tropico, XCOM ve GRID oyunlarının uyarlamalarını mobil platformlara getiren geliştirici Feral Interactive oyuncuları sevindirecek yeni bir basın açıklaması yaptı. Creative Assembly’nin mükemmel bilimkurgu gerilim oyunu olan Alien: Isolation’ı mobil platformlara getiriyor.

Alien: Isolation ilk olarak 2014 yılında PC ve eski nesil konsollar (Playstation 4 ve Xbox One) için karşımıza çıktı. Birçok kez ücretsiz olarak dağıtılan oyun, 2019 yılında yine Feral Interactive sayesinde Switch için çıkış yaptı.

Feral Interactive, “Creative Assembly tarafından geliştirilen ödüllü bilimkurgu oyununun AAA görsellerini, çarpıcı anlatımını ve ürkütücü atmosferini, tablet ve telefonlar için (mobil cihazlar) aslına uygun bir şekilde portladık. Mobil cihazlara ödün vermeden getirilen eksiksiz bir hayatta kalma korku deneyimi olacak.”

Oyunun mobil sürümü için bir dizi yenilik geliyor. Oyunda dokunmatik ekranda oyunu rahatla oynayabilmemiz için özelleştirilebilir bir menü bulunacak. Bu sayede ince ayarlar yapabileceğiz ayrıca oyunda gamepad desteği de yer alacak. Last Survivor ve Crew Expendable gibi oyunda yer alan yedi DLC’de mobil sürümde yer alacak.

1979 yılında çıkan Alien filminden ilham alan hikayemizde Amanda Ripley rolünü üstleniyoruz. Amanda’nın annesinin ortadan kaybolmasıyla ilgili gerçeği ortaya çıkarmak için bir göreve çıkıyoruz. Görev bizleri uzayın kıyısındaki hizmet dışı bir ticaret istasyonuna götürüyor…

2014 yılının en iyi oyunlarından birini mobil cihazlarda oynayabilmek oldukça sevindirici bir haber. Alien: Isolation 16 Aralık 2021’de iOS ve Android cihazlar için çıkış yapacak.

Alien: Isolation Mobil Sürüm Duyuru Fragmanı

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir