Bugüne Kadar En Büyük Bütçeye Sahip Tomb Raider Oyununun Yayıncılığını Amazon Üstlenecek

Lara Croft'un hikayesine devam ederken kendimizi tek kişilik bir oynanış deneyiminin içinde bulacağız.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Amazon’un devasa finansal kaynaklara sahip olmasına rağmen oyun sektöründe New World’den öteye gidememiş yayıncı olarak anılışı pekala kabul edilebilir durmuyor. Özellikle bu noktada Amazon Games, çeşitli büyük çaplı yapımlarla işbirliği oluşturmak istiyor.

Nitekim Tomb Raider markasının sahibi Crystal Dynamics ile bir araya gelen Amazon Games, geliştirmeden global anlamda yayıncılığa kadar sürecin her noktasında yer alarak yeni bir Tomb Raider oyunu yapılacağını duyurdu.

Yepyeni bir Tomb Raider oyunu geliyor

Geçtiğimiz Nisan ayında duyurulan yeni Tomb Raider yapımı, Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirilecek ve hayranların hak ettiği yüksek kaliteli sinematik aksiyon ve macera deneyimini sunacak. Anlatı temalı ve tek kişilik bir oynanış sunacak olan oyun, Lara Croft’un hikayesini devam ettirecek.

Tomb Raider, eğlence tarihindeki en sevilen IP’lerden biridir. Amazon Games, oyunculara en iyi geliştiricilerin en yüksek kalitede oyunlarını tüm platform ve türlerde sunmaya kendini adamıştır ve bu köklü geliştirici ve marka ile çalışma fırsatından onur duyuyoruz. Ekibimiz, Lara Croft’un destanının yeni bölümünü dünyanın dört bir yanındaki oyunculara getirmek için yetenekli ve vizyoner Crystal Dynamics ekibiyle işbirliği yapmaktan inanılmaz derecede heyecanlı.

Amazon Games başkan yardımcısı Christoph Hartmann

Hikaye anlatımını bir üst perdeye taşımayı hedefleyen yapım, keşif ve yaratıcı yollar bulma tarzını ödüllendirecek ve bunaltıcı bulmacalar barındıracak. Çeşitli düşmanlar ve onları alt etmek için farklı yollar bulmak ise oyun severlere bırakılacak. Bugüne dek en büyük bütçeye sahip Tomb Raider oyunu olacak yapım, geliştirilme sürecinin erken aşamalarında olsa da birçok platforma aynı anda çıkış yapacak.

Amazon Games ile olasılıklar yelpazesi genelinde bir Lara Croft evreni için yaratıcı vizyonumuzu, tutkularımızı ve değerlerimizi paylaşan bir ekip bulduk. Yayıncılık ve geliştirme işbirliklerinin ne olduğunu yeniden yazmak için benzersiz bir konuma sahipler ve şimdiye kadarki en büyük ve en iyi Tomb Raider oyununu oluşturmaktan başlayarak bu yeni yolu birlikte oluşturmaya can atıyoruz!

Crystal Dynamics stüdyo başkanı Scot Amos
Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir