Amazon Yeni Bulut Tabanlı Oyun Servisi Luna’yı Duyurdu

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

Amazon Yeni Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna’yı Duyurdu

Uzun süredir oyun sektörüyle ilgili çalışmalar yapan Amazon, dün itibari ile yeni bulut tabanlı oyun servisi duyurdu. Sadece duyurmakla kalmayan Amazon, sistemi Amerika bölgesinde 5.99 $’dan kullanıma sundu.

Daha önce hiç duymadıysanız bulut tabanlı oyun servisleri, oynadığınız oyunları size anlık stream ederek, PC’nizin özelliklerine bakmadan en iyi grafik, ve sistem isteyen oyunları oynatıyor. Ama bunun da bir bedeli var! Bu sistemleri kullanmak için iyi bir internete sahip olmalısınız. Bunun için Amazon ilk testlerine Amerika’da başladı ve zamanla da dünyanın diğer bölgelerine de yayılmayı planlıyor.

Luna’ya geri dönecek olursa, çıkışıyla beraber 100’den fazla oyuna ev sahipliği yapacak. Şimdilik açıklanan oyunlar arasında Resident Evil 7, Control,  A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu, ve Brothers: A Tale of Two Sons bulunuyor. Ama Amazon bulunan oyunların sayısını zamanla artacağını ve Ubisoft ile bir anlaşmaya vardıklarını söylüyor. Kendi açıklamaları şu şekilde;

“Bu sistemin kullanıcıları, yayınlandığı gibi sisteme dahil olacak Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6, ve Immortals Fenyx Rising gibi favori Ubisoft oyunlarına 4K çözünürlükte erişebilecekler. Ayrıca Ubisoft, Luna’ya dahil olan yayıncılardan sadece biri!”

Ayrıca Luna, Twitch entegrasyonuna sahip olacak. Kullanıcılar canlı yayın akışlarını görebilecek, beğendikleri oyunları tek tuşla oynamaya başlayabilecekler. Oyunların klavye, mouse ya da gamepad ile oynanabileceğini açıklayan Amazon, bununla birlikte 49.99 dolar değerinde Alexa özellikli kendi Luna Kontrolcüsünü de duyurdu.

Luna gamepad

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir