PCKONSOL

Apex Legends İçin Çapraz Platform Desteği Açılıyor

Apex Legends İçin Çapraz Platform Desteği Açılıyor

Apex Legends için Haziran ayında vadedilen çapraz platform desteğinin açılacağı tarih açıklandı. Respawn Entertainment çapraz platformun beta olarak, Origin, Xbox One ve PlayStation 4 için 6 Ekim’de açılacağını belirtti. İşte detaylar:

Crossplay (çapraz platform) beta katılımcıları, diğer tüm platformlarda arkadaş ekleyebilir, oyuncularla parti kurabilir ve arkadaşlarınızın listeden hangi platformlarda oynadığını görebilir. Oyun içi sohbet, platformlar arası partiler için çalışacak ancak platformlar arası ilerleme beta sürümde desteklenmeyecektir. Bir noktayı belirtmekte yarar var, oyun Steam’e geldiğinde de crossplay desteklenecektir.

Bunun yanında eşleştirme, platformlar arası oyun yayınlandıktan sonra bile PC ve konsol oyuncularını ayrı tutmaya devam edecek. Aynı şekilde, platformlar arası partiler de yalnızca PC maçlarına göre sıralanacaktır: Bu, PC oyuncularını konsol maçlarının dışında tutar, ancak konsol oyuncularına isterlerse bu mücadeleye girme seçeneği sunar.

Her şeyden kaçınmayı ve kendi sahalarında kalmayı tercih eden Apex oyuncuları da bu seçeneğe sahip olacak, çünkü platformlar arası oyun ayarlar menüsünden tamamen devre dışı bırakılabilir. Bu işlere girmek istemeyen oyuncular, ayarlardan çapraz platform sistemini devre dışı bırakabilir ama şirket bunun hakkında uyarıyor.

Bu ayarı kapattığınız takdirde diğer ayarı kapatanlarla eşleştirileceğinizden dolayı maçlar için uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz zira çapraz oyun dışı maçlar için bekleme süreleri, kaç oyuncunun devre dışı bırakmaya karar verdiğine bağlı olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu