Apex Legends Mobile 10 Ülkede Yayınlandı

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

EA’in sevilen battle royale oyunu olan Apex Legends için geliştirilen mobil versiyonu en sonunda dünyada adım adım yayınlanmaya başlandı. Şuan oyunların yayınlandığı ülkeler Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Malezya, Filipinler, Endonezya, Meksika, Peru, Arjantin ve Kolombiya olarak belirlenmiş durumda.

Normalde projenin, 28 Şubat tarihinde şu anlık kısıtlı hâliyle yayınlanması planlanmış olsa da bazı harita problemleri sebebiyle yaklaşık bir haftalık erteleme almıştı.

Oyuna şuan erişimi olan oyuncular World’s Edge isimli battle royale moduna sahip haritada, mini bir battle royale modu, 3v3 çatışma sistemine sahip bir arena modunun yanında son olarak da takımlı ölüm maçı içeriklerine erişme şansına sahip. Haritaların dışında klanlar kurma, onlara katılabilme gibi ek sosyal etkileşim sağlayan özelliklerin yanında kullanıcıların oyun içerisinde seçebileceği dokuz adet karakter bulunuyor. Bu karakterler ise Bloodhound, Gibraltar, Lifeline, Wraith, Bangalore, Octane, Mirage, Pathfinder ve 25. BattlePass seviyesinde oyunculara verilen Caustic.

apex legends mobile

Apex Legends Mobile’ın sınırlı bir alanda lansman yapması sebebiyle dünya genelinde yapılan lansman öncesi oyuna şu an erişim sahibi olan kullanıcıların kazandıkları deneyimler, eşyalar ve puanlar, şartları eşitlemek adına sıfırlanacak.

EA imzası taşıyan ana oyunun mobil versiyonunun geliştirilmesinde ise PUBG Mobile markasını elinde bulunduran Tencent şirketinin çatısı altında yer alan Lightspeed & Quantum Studios ile Respawn Entertainment’ın içerisindeki özel bir ekip birlikte çalışıyor.

Respawn ise projeleri hakkında yaptığı açıklamada: “Apex Legends Mobile, bir telefonda mevcut olan en gelişmiş battle royale savaşıyla sonuçlanan modern kontroller ve düşünceli optimizasyonlar ile dokunmatik ekranlar için özel olarak tasarlandı. Bu Apex Legends’ın orjinaline sadık yeni bir versiyonu.” diye belirtti.

Apex Legends Mobile Oynanış Videosu

Son olarak oyunun mobil sistem gereksinimlerine dilerseniz bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image