Apex Legends’ın 9. Sezon ile Gelecek Yenilikler

Sena Tan
Sena Tan
2 Dk Okuma Süresi

Respawn’ın Titanfall evreninde geçen ve oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends’a 4 Mayıs tarihinde yeni sezon Legacy ismi ile geliyor. Bu sezon ile birlikte oyuna yeni karakter, yeni arena modu ve yeni silah da ekleniyor.

Apex Legends’ın 9. Sezon ile Gelecek Yenilikler

Arena Modu

4 Mayıs’ta, Sezon 9 ile birlikte Apex Legends‘a kalıcı olarak bir Arena Modu geliyor. Arena Modu, 3v3 formatında bir takımı diğeriyle karşı karşıya getirecek, ilk karakter seçimiyle başlayacak ve bu ekranda seçilen karakterler oyun boyunca sizinle olacak. Oyuna başladığınızda bir satın alma aşamasına geçiliyor, aynı CS:GO ve Valorant oyunlarında olduğu gibi arenada kullanacağınız silahları, karakter özelliklerinizi, sağlık ve bomba gibi şeyleri Crafting Materials ile satın alabiliyorsunuz.

Materials, her turda kendiliğinden artmasıyla birlikte, aldığınız kill sayısı, kazandığınız tur ve arena da bulunan turkuaz kapsüllerden edinebiliyorsunuz.

Yeni karakter VALKYRIE

Screenshot 4

Sezon 9’da bizlerle olacak yeni karakter Valk gerçek adıyla Kairi Imahara’nın özellikleri:

  • Passive: VTOL Jets: Zıplarken Valk’ın Jet pack’ini kısa süreliğine kullanabiliyor.
  • Tactical Missile Swarm: Düşmanı şaşırtacak çoklu bombalar gönderiyor.
  • Ultimate Skyward Dive: Valk, ister yalnız ister takım arkadaşlarıyla hava dalışı yapıyor. Hava dalışı sırasında havada hafifçe süzülebiliyor.

Yeni Silah Bocek Bow

Bocek Bow, diğer silahlar gibi eklentiler ile daha güçlü hale gelebiliyor. Ayrıca kendine özel cephane türü kullanacak: Arrows. Haritada sadece kendine özel cephane türü kullanacağı için nadir bulunacak, bu yüzden düşmana karşı kullandığınız okları geri toplayıp kullanabiliyorsunuz. Bocek Bow, kafadan 123, gövdeden 70-30 hasar veriyor.

Screenshot 5

Apex Legends‘a, PC, PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S Nintendo Switch platformlarından oynaması ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Oyunlarla kafayı bozmuş bir çizer.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir