Apex Legends’ın Steam’e Geliş Tarihi Belli Oldu

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Respawn’ın geliştirdiği ve Electronic Arts’ın yayıncılığını üstlendiği ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legend’ın Steam’e geliş tarihi belli oldu. Bugün yapılan açıklama ile oyun 7. Sezon ile birlikte 4 Kasım tarihinde Steam platformunda ücretsiz olarak yayınlanacak.

Oyun şu an PC için sadece Origin üzerinden ulaşılabilir ve oyuncuların tüm ilerlemeleri burada kayıtlı. Ancak güzel haber oyunun Steam’e gelmesi ile birlikte oyuncular tüm ilerlemelerini aktarabilecekler.

Ayrıca oyuna, 7. sezonda Steam’e gelmesiyle birlikte Half-Life ve Portal’dan esinlenerek hazırlanmış 3 yeni silah Charm’ı da hediye verilecek.

Charm

Bir haber de oyunun Switch versiyonu ile ilgi oldu. Oyunun bu sonbaharda çıkması beklenen Switch versiyonu maalesef 2021’e ertelendi.

Apex Legends Oyun Direktörü Chad Grenier’in Açıklaması

Herkese merhaba, ben Apex Legends Oyun Direktörü Chad Grenier. 

Bu yılın başlarında EA Play’de Apex Legends’ı Steam ve Nintendo Switch gibi yeni platformlara getirme planlarımızı duyurmuştum. Bugün, oyuncuların her ikisini de sorduğunu bildiğim için bu konuda iki hızlı güncelleme yapmak istiyorum. 

İlk olarak, PC oyuncuları için, Apex Legends, Sezon 7’nin 4 Kasım 2020’de piyasaya sürülmesiyle resmen Steam’e geliyor. Steam’de oynuyorsanız ve Apex Legends’ta yeniyseniz, sizi aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz ve daha önce Origin’de oynuyorsanız, Steam’de denemekten çekinmeyin; tüm hesap ilerlemeniz ve kilit açmalarınız iki platform arasında taşınacaktır.  

İkincisi, Nintendo Switch’te oyun oynayanlar için, hala çalışıyoruz, ancak oyunun hakkını vermek ve onu Switch oyuncularının hak ettiği harika deneyime dönüştürmek için ekibimizin daha fazla zamana ihtiyacı var. Bu yıl beklenmedik yeni zorlukları beraberinde getirdi, ılımlı bir ifadeyle ve hiçbir şeyi aceleye getirmek istemiyoruz.

Switch sahipleri, önümüzdeki yıl Apex Legends’ı oynamayı bekleyebilirler. Ve tabii ki, Apex Legends Switch’te piyasaya çıktığında, platformlar arası oyun desteği, en yeni sezonluk içeriğimiz ve oyunun diğer sürümleriyle tam özellik eşliği ile gelecek.

Switch’te Apex Legends’ı elinizde görmek için sabırsızlanıyoruz. 

Yakında görüşmek üzere ve anlayışın için teşekkürler. 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir