Aragami’nin Geliştirici Stüdyosuna Elveda Diyoruz

Aragami'nin geliştirici stüdyosu Lince Works'ü son yolculuğuna uğurluyoruz.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Günümüzde bağımsız oyun stüdyoların geliştirmekte olduğu indie türündeki oyunlar sektörün hatırı sayılır bir kısmını oluşturuyor. Kimi bağımsız yapım, birçok AAA oyuna taş çıkartır durumda bile oluyor. Elbette mutlu sona sahip hikayelerin yanında bazen sektörden üzücü haberler de alabiliyoruz.

Nitekim bir üzücü haber de Aragami serisinin stüdyosundan geldi. Bağımsız gizlilik türündeki yapım serisinin geliştiricisi Lince Works yolculuklarının sonuna geldiğini resmen duyurdu.

Aragami’nin arkasındaki Lince Works neden kapanıyor?

2014 yılında Aragami ile nispeten bir sükse yakaladıktan sonra yoluna ikinci oyunları ile devam eden Barcelona menşeili Lince Works, hali hazırda geliştirilmekte olan yeni projelerin durdurulacağını ve Nisan ayında da kapıların kapanacağını açıkladı.

Ekonomik anlamda yetersiz olmaları ve zamanın da kendilerinin aleyhine işlemesinden dolayı stüdyoyu kapatma kararı alan ekip, serinin iki oyununun da mağazalarda durmaya ve online co-op özelliğinin aktif kalmaya devam edeceğini belirtti.

Twitter üzerinden yayınladıkları veda mesajında Lince Works, bugüne dek gelen desteklerden ve oyuna olan ilginin hiç sönmemesinden dolayı çok müteşekkir olduklarını ifade etti.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir