Arkadaşlarla Oynamalık En İyi Oyunlar

Arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek için oyun arıyorsanız, bu liste tam size göre.

Brz Konuk
Brz Konuk
9 Dk Okuma Süresi

Bazen arkadaşlarınızla oynayacak oyun bulamayıp arayışa çıkıyor olabilirsiniz. Bizler de sizlerin arayışınızın kolaylaşması adına bir video hazırlamak istedik. Karşınızda Arkadaşlarla oynamalık en iyi oyunlar, Hazırsanız arkanıza yaslanın başlıyoruz…

Broforce
Broforce 2d bir aksiyon platform oyunu. Mekaniksel anlamda inanılmaz bir oynanış sunmasa da Film serilerinden tanıdığımız birçok ünlü karakteri içinde bulunduruyor. Örnek vermek gerekirse, Rambo, Matrix’ten Neo, Kill Bill’den Bride gibi birçok ünlü aksiyon filmi karakterini içerisinde bulunduruyor. Her karakterin filmlerindekine benzer yetenekleri ve oynanış ögeleri var. Bununla beraber hızlı ve 4 kişiye kadar çıkan coop oynanışıyla arkadaşlarla en çok
eğleneceğiniz oyunlardan bir tanesi.

Overcooked 2
İlginç ortamlarda arkadaşlarınızla yemek yapabileceğiniz mükemmel bir oyun Overcooked 2. Mutfağınız yanarken, birbirinizin kafasına malzeme fırlatırken, kirli tabakları yıkarken bir yandan da yemekleri pişirip siparişleri tamamlamanız gerekiyor. 4 kişiyle beraber tam bir kaosa dönüşen bu oyun, arkadaşlarınızla en çok eğleneceğiniz oyunlardan bir tanesi. Dilerseniz oyunu gamepass’te de bulabilirsiniz.

Stardew Valley
Ben arkadaşlarımla kaos ortamlarda takılmaktan yoruldum, bir şeyler vurmak veya ordan oraya koşmak istemiyorum azıcık kafa dinleyeyim diyorsanız işte aradığınız oyun Stardew Valley. Büyükbabamızın vefatı üzerine onun çiftliğini devralıyor ve kasabadaki insanlarla ilişkiler kuruyoruz. Temel oynanış tarım üzerine olsa da Stardew Valley’de balıkçılık, hayvancılık, madencilik gibi birçok şeyi yapabiliyorsunuz. İnsanlarla olan ilişkinizi arttırdığınızda gelişen hikayeler sayesinde de sizleri uzun saatler oynatacak bir oyun. Ayrıca bizden size bir tavsiye. Arkadaşlarınızla beraber oynarken aynı kıza veya erkeğe yürümemeye özen gösterin.

Terraria
2d pixel bir sandbox oyunla karşınızdayız. Terraria içerisinde bulundurduğu tonla içerik sayesinde arkadaşlarla oynanılacak en iyi oyunlardan biri olmayı başarıyor. Çok çeşitli bir düşman yelpazesinin yanında 32 adet bossa sahip. İsterseniz bosslara rushlayıp oyunu bitirebilir, isterseniz de sakin kafayla madende gezip evinizi ve dünyanızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

Borderlands 3
Kendine has görsel tarzı ve hikaye anlatımıyla gönüllerde taht kurmuş bir looter shooter oyunu. İsterseniz tek başınıza isterseniz 4 kişi olarak ana hikayeyi bitirebilir, oyunun açık dünyasında kendi kafanıza göre eğlenebilirsiniz. 4 farklı karakter sunması sayesinde oynanıştaki çeşitlilik oldukça artıyor, bir de bunun yanına silahların özellikleri eklenince Borderlands 3’ten sıkılmanız için en az 30 saat gömmeniz gerekebilir. Bunlara ek olarak da oyunun içerisinde lootlayabileceğiniz 1 milyarın üzerinde silah var. Eğer ki loot aşığı bir insansanız sizin için tadından yenmeyecek bir oyun olabilir.

Back 4 Blood
Back 4 Blood 4 kişiyle beraber zombi gruplarına karşı savaşıp ilerlediğiniz bir oyun. Bu oyunu özel kılan şeylerden biri Left 4 dead serisinin ruhani devamı olması. Oldukça eğlenceli aksiyonu ve kart sistemiyle beraber oynanışı oldukça çeşitlendirmesinin yanı sıra. Oyun içi chapterlara bölünmüş hikaye kısmında da arkadaşlarınızla beraber oyunu bitirebilirsiniz. Left 4 dead’in yapımcılarından bazılarını da içinde bulunduran ekip hala da Back 4 blood’a içerik çıkarmaya devam ediyor.

Dont Starve Together
Arkadaşlarla beraber en iyi giden oyunlardan biri de şüphesiz ki Hayatta kalma oyunları. Tabi hayatta kalma denince ilk akla gelen oyunlardan birini bu listeye koymasak olmazdı.
Dont Starve Together arkadaşlarınızla beraber girip uzunca süreler hayatta kalmaya çalışacağınız bir yapım. İçinde birçok kendine has özellik barındıran karakterleri ve Tim Burton hikayelerinden fırlamış dünyasıyla beraber en ilgi çekici oyunlardan bir tanesi.

It takes Two
Geçen senenin en iyi oyunu seçilen It Takes Two’yu listemize eklemesek olmazdı. Sevgilinizle veya bir arkadaşınızla çılgın bir maceraya kapı açabilirsiniz. Ayrılmak üzere olan bir karı kocanın evliliklerini düzeltmeye çalıştığı bu oyunda adeta farklı farklı mini oyunlardan alınmış bölümlerde partnerinizle beraber çalışarak gerekirse bulmaca çözüyor, gerekirse düşmanları dövüyor veya gerekirse de parkurlar tamamlıyorsunuz. Oldukça çeşitli ve eğlenceli oynanışı sayesinde oynanılacak en iyi coop oyunlardan bir tanesi. Ek olarak It Takes Two gamepass ve Ea play kütüphanesine dahil.

Sea of Thieves
Hepimiz bugüne kadar Karayip Korsanlarını izlemişizdir veya bir şekilde duymuşuzdur. Bu oyunumuz da o filmlerde gördüğümüz maceraları aratmayan bir Korsan oyunu. Sea of thieves kendi ekibinizi oluşturup denize yelken açtığınız bir oyun. Ekibinizle beraber geminin bakımını üstlenip, durgun denizlerde kafanızı dinleyerek ilerleyebilirsiniz veya aksiyon arıyorsanız mapin içerisinde görünen etkinliklerde insanlarla pvp şekidle savaşıp onların hazinelerini yağmalayabilir ya da görevlerinizi yapıp paralar kazanabilirsiniz. Mükemmel bir korsanlık oyunu

Valheim
Valheim son yıllarda çıkmış en iyi hayatta kalma oyunlarından biri. İçerik olarak çok zengin olan Valheim’da hayatta kalma ögelerinin yanı sıra, bosslar, hayvan yetiştirme, üs yapma, arkadaşlarınızla savaşma, kaynak toplama gibi birçok mekanik mevcut. Oyundaki savaş sistemi de yakın ve menzilli olarak 2 ye ayrılıyor. Savaş sistemindeki sadeliği ve hayatta kalma ögelerini en iyi şekilde sunan Valheim, kesinlikle arkadaşlarınızla oynayacağınız en iyi oyunlardan biri. Valheim hakkında ufak bir dipnot bırakmamız gerekirse de, erken erişim oyunu olduğundan dolayı hala daha belirli optimizasyon problemleri olabiliyor. Aklınızda bulunsun.

Ready or Not
Swat ve Rainbow serilerine aşina olan insanların bayıla bayıla oynayacağı bir oyun. Taktiksel fps son dönemlerde Rainbow six siege dışında çok da popüler bir tür değil. Ancak Ready or not’ın çıkışıyla beraber taktiksel fps oyunlarını daha fazla görmeye başladık. Ready or Not’da arkadaşlarınızla beraber taktikler yaparak zorlu operasyonlar düzenliyorsunuz. Arkadaşlarınızla kafa yormayı seviyor ve fps oynamak istiyorsanız tadından yenmeyecek bir seçim olabilir.

Phasmhaphobia
Phasmophobia, 4 kişiye kadar oynanabilen bir gerilim korku oyunu. Bu oyundaki amacımız hayaletli bölgelere giderek oradaki hayaletler hakkında bilgiler toplamak. 20 farklı hayaletin bulunduğu oyunda, normal bir 4 kişilik coop korku oyununa göre daha fazla detay var. Önce hayaletin türünü öğrenmeniz gerekiyor, daha sonrasında yapılması gereken göreve göre hareket edip bir yandan da sizi kovalayan ve öldürmeye çalışan hayaletlerden kaçıyorsunuz.
Arkadaşlarınızla girip hep beraber eğlenebileceğiniz en güzel oyunlardan biri.

Brawlhalla
Brawlhalla iki boyutlu bir platform ve dövüş oyunu. Dört oyuncu bireysel ya da iki kişilik takımlar halinde karşı karşıya gelip birbirinizle dövüşüyorsunuz. Oyunun temel amacı rakibinizi platform dışına fırlatacak kadar dövmek. Bunu yaparken size 50’den fazla karakter sunuyor ve bu karakterlerin hepsinin kendine has silahları ve özellikleri bulunuyor. Arkadaşlarınızla beraber birbirinizle kapışırken oldukça eğlenebileceğiniz yapımlardan bir tanesi. Özellikle oyunun bedava olması ve düşük sistemlerde çalışması sayesinde gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

Destiny 2
Destiny 2, MMOFPS dediğimiz bir oyun. Oyundaki temel amaç loot yapıp karakteri geliştirmeye dayanıyor. Ancak Destiny 2 sadece bunlarla sınırlı kalan bir oyun değil. 3 karakterden birini seçtiğiniz oyunda her karakterin kendine has bir yetenek seti var. Bu setlerin yanına silahlar da eklendiğinde oyunun savaş mekanikleri oldukça çeşitleniyor. Bunun yanı sıra açık dünyasında olan etkinlikler ve hikayesi sayesinde de Destiny 2 kesinlikle arkadaşlarla oynayabileceğiniz iyi oyunlardan bir tanesi. Ben PVE sevmiyorum biraz da PVP takılayım diyorsanız da Destiny 2’de dilediğiniz gibi pvp yapabilirsiniz.

Golf with your friends
Adı üstünde Golf with your friends arkadaşlarınızla golf oynadığınız bir oyun. İlginç ve zorlu haritalarda arkadaşlarınızla yarışıyorsunuz. Oldukça renkli haritalar sunması ve haritaların özelliklerine bağlı olarak değişen mekanikler sayesinde uzun bir süre sıkılmadan oynayabileceğiniz bir oyun. Kafa dinlemelik basit bir oyun arıyorsanız Golf with your friends tam size göre.

Bu oyunla beraber de listemizin sonuna geldik. Sonraki listelerde görüşünceye dek hoşçakalın ve oyunla kalın.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir