Artık M&B II: Bannerlord’da Halkınız Size Karşı İsyan Çıkarabilecek

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

Taleworlds, M&B II: Bannerlord için yeni güncellemeleri Development Update #6’nın detaylarını anlattığı bir video paylaştı. Şüphesiz bu seferki güncelleme, yapay zeka üzerine odaklanıyor ve daha gerçekçi bir deneyim sunmaya çalışıyor.

İlk olarak bizi en çok heyecanlandıran yenilik, isyanlardan başlayalım. Artık sadakati düşük yerleşkeler size karşı bir ayaklanma gerçekleştirebilecek. Elbette bu ayaklanmalar birden olmayacak. Belirli süre içerisinde halkın silahlanarak, kendi birliklerini kurduklarını gözlemleyeceksiniz. İsyan edip kendi klanlarını kuracaklar. Sonrasında ise büyüyerek başka krallıklar ile ilişkiler kurmaya başlayıp ekosistemin bir parçası olacaklar.

İsyanların ve ayaklanmaların Orta Çağ’ın kaçınılmaz ögeleri olduğunu düşününce oyuna eklenmesi, oyun zevkinizi arttırmak için güzel bir adım.

Aynı zamanda, gelen başka özellikler sayesinde, yapay zeka karakterler birbirleriyle evlenip çocuk sahibi olabilecek. Böylece diğer krallıkların gelişmesine katkı sağlayacak. Ayrıca savaştan mağlup çıkan krallıklar, eski güçlerini geri kazanmak için çeşitli yollara başvuracak.

Güncelleme ile gelen bütün yenilikler için, Taleworlds‘ün resmi blog sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir