Ubisoft’tan Kovulan Valhalla’nın Eski Yönetmeni Ashraf Ismail, 2021 Yılından Beri Tencent’te Çalışıyormuş

Ubisoft içerisinde çalıştığı dönemde, Assasin's Creed: Origins ve Vallhala projelerinde önemli yer edinmesiyle tanıdığımız kreatif yönetmen Ashraf Ismail, Ağustos 2020'de çeşitli sebeplerden dolayı şirketten kovulmuştu.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi
ashraf ismail

Assasin’s Creed: Vallhala’nın lansmanına yakın bir zaman kala Ashraf Ismail, görevi kötüye kullanma ve evlilik dışı ilişki yaşama gibi sebeplerden ötürü gündeme gelerek yaşattığı skandallar eşliğinde Ubisoft’tan kovulmuştu.

Yakın zamanda ise Çin menşeili mega oyun şirketi Tencent, Axios ismindeki bir haber sitesinde verdiği bir demeçte, Ashraf Ismail’in artık şirketin bir parçası olduğunu ve Tencent’in yan kuruluşu olan Timi Studio Group içerisinde “yaratıcı yönetmenlik danışmanı” olarak görev yaptığını açıkladı. 2021 yılından beri Tencent‘in, Montreal’de bulunan bir stüdyosunda çalıştığı belirtilen Ashraf’in ise şu an için nasıl bir işle meşgul olduğunu bilmiyoruz.

Timi Studio Group’dan bir sözcü Axios’a konu hakkında ek olarak şu açıklamaları yaptı:

“Ashley ile yaptığımız çalışma sırasında, kendini profesyonel bir şekilde taşıdı ve hem bir ekip üyesi hem de bir insan olarak sürekli olarak öğrenmeye ve gelişmeye hevesli olduğunu gösterdi.

“Herkes için güvenli, saygılı bir çalışma ortamı sağlamaya çalışıyoruz ve ekibimiz büyüdükçe ve genişledikçe bunu yapmaya devam edeceğiz.” diyerek sözünü bitirdi Timi sözcüsü.

Nedir Bu Timi Studio Group?

Ashraf Ismail’in yeni çalışma mekanı olan Timi Studio Group, ilk olarak 2008 yılında Jade Studio adıyla piyasada gözükmüştü.

QQ Speed ismindeki yarış oyunuyla birlikte Çin PC piyasasında iyi bir yer edinen stüdyo, 2014 yılında Wolong Studio ve Tianmeiyiyou Studio ile birleşerek günümüzdeki Timi Studios Group adını aldı.

League of Legends’dan esinlendikleri MOBA oyunları Honor of Kings, Pokemon Unite ve 2019 yılında çıkışıyla birlikte şu ana kadar 650 milyon indirmeye ulaşan Call of Duty Mobile projeleriyle iyice tanınır hâle gelen stüdyo, Tencent çatısı altında çalışmalarına devam ediyor.

Stüdyo aynı zamanda 2020 yılı içerisindeki yaklaşık 10 milyar dolarlık gelir elde ederek dünyada en çok gelir sağlayan stüdyo olmuştu.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir