Assassin’s Creed Oyunlarında Kadın Karakterlerin Azaltılması Dikkat Çekti

Kerem Papatya
Kerem Papatya
2 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed Oyunlarında Kadın Karakterlerin Azaltılması Dikkat Çekti

PCGAMER’ın haberine göre Assassin’s Creed oyunlarında kadın karakterlere yer vermek istedikleri halde  sonunda bu tercihlerinin gerçekleştirememiş olmaları dikkat çekti.

Assassin’s Creed yapımcıları oyun başında düşündükleri şeylerin çoğunu oyun sonunda yapamıyorlar. Bunlardan 1 tanesi ise kadın karakterleri oyun içinde önemli bir noktaya taşımak. Bloomberg’e göre, Assassin’s Creed Syndicate aslında Jacob ve Evie Frye oyun için taşıdıkları önem aynı olması bekleniyordu fakat işler bekledikleri gibi olmadı. Oyun sonuna baktığımızda karakterlerin oyuna katkısı aynı değildi.

Bu durum Assassin’s Creed Origins için de geçerli. Oyunda kadın karaktere önem vermek isterken bu isteklerini oyunun son haline yansıtamadılar. Orijinal hikayenin kahramanı Bayek bizim oynayacağımız hikayenin daha öncesinde karısı Aya’yı öldürüyordu. Oyunun sonunda, Aya’nın hikayeye katkısı yok denecek kadar az, sadece birkaç gemi konuşmasında kendini gösteriyor o kadar.

Assassin’s Creed Odyssey ise sadece Kassandra’yı tanıtacaktı. Ubisoft’un pazarlama departmanındaki Hascoët ve ismi açıklanmayan çalışanlar, kadının lider olduğu oyunların satılmayacağını iddia ettiler. Bu nedenle Kassandra’nın kardeşi Alexios altarnetif olarak ortaya çıkmış.

Önceki oyunlarda bu detaylar çok göze çarpmamıştı fakat Ubisoft’un pazarlama departmanındaki Hascoët işten ayrıldıktan sonra Odyssey hakında söylediklerinden dolayı diğer oyunlarda yaptıkları şeyler de göze batmaya başladı.

Hascoët işten ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamalar bu konu hakkındaki bilgileri kuşkudan kesin bilgiye çevirir nitelikte.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Ben kerem papatya Herhangi bir öneriniz varsa altaki e-posta adresinden bana ulaşabilirsiniz kerem.papatya21@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image