Assassin’s Creed Valhalla Çıkışından Sonra Gelecek Yenilikler Sezon Paketleri Belli Oldu

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
3 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed Valhalla Çıkışından Sonra Gelecek Yenilikler Ve Sezon Kartı Belli Oldu

Ubisoft, yayınladığı bir video ile AC Valhalla’ya gelecek Druidlerin  (Genellikle Alplerin kuzeyinde ve Britanya Adaları’nda var olan antik Kelt topluluklarındaki rahip sınıf) ve Fransızların hikayelerini anlatan iki genişleme paketi, oyuna ücretsiz eklenecek yeni etkinlikler, yeni yerleşim binaları, hizmetler ve oyun modları ve sezon kartı hakkında yeni bilgiler verdi.

İlk genişletme olan Wrath of the Druids, oyuncuları İrlanda’ya götürecek. İrlanda’nın perili ormanlarında, eski bir Druidik kültünün ardındaki gizemleri çözeceğiz. Tabii ki gizemi çözmek ve Gal Kralıyla yüzleşmek için bol bol etrafı incelemek, gözlemler yapmak gerekecek. Bu genişleme paketinin 2021 baharında çıkması bekleniyor.

Yaz aylarında ise Paris Kuşatması genişleme paketi gelecek ve Ubisoft’un “Viking tarihinin en iddialı savaşı” olarak tanımladığı Paris’teki Viking kuşatmasının hikayesini anlatacak. Dizi ve efsanelerden bildiğimiz kadarıyla Vikingler ancak ikinci denemelerinde Paris’i yağmalamayı başarmıştı. Bu durum oyunda nasıl işlenecek hep birlikte göreceğiz.

Her iki genişletme paketi ve özel bir görev olan The Legend of Beowulf’u içeren ve oyuncuların Beowulf efsanesinin arkasındaki gerçeği  ortaya çıkaracağı bir hikayeyi de kapsayan sezon paketi  aralık ayında oyuna eklenecek. Ayrıca oyuncuların rahatça oyun dünyasını keşfetmesine olanak tanıyan eğitim odaklı mod olan Discovery Tour, Assassin’s Creed Valhalla için de geri dönecek.

Aralık ayında gelecek ilk sezon kartı ayrıca şunları ekleyecek;

  • Oyuncuların büyümeye ve yerleşimlerini geliştirmeye devam etmelerine olanak tanıyan yeni bir yerleşim alanı.
  • Geleneksel bir Viking festivali olan Yule Festivali.
  • Yeni bir oyun modu  River Raids: Valhalla’nın  baskın mekaniklerini temel alan mod, dinamik, zorlu ve son derece tekrar oynanabilir bir raid deneyimi sunacak.
  • Jomsviking için rütbelerin eklenmesi: Assassin’s Creed Valhalla’da oyuncular ordularını yönetmek için arkadaşlarından ya da topluluktan insanları işe alabilecek. Zamanla deneyim kazanan generaller daha fazla para kazanacak.
  • Son olarak, her sezonda olduğu gibi, Sezon 1  yeni oyuncu yetenekleri, yeni silahlar ve teçhizatlar ekleyecek. Uzun gemi, at ve kuzgun için ise kozmetik eşyalar sunacak.

Mart 2021 için planlanan ikinci sezon, başka bir  mod, yeni bir Jomsviking güncellemesi, yerleşim festivalleri, yeni teçhizat ve kozmetikler ekleyecek. Bunun ötesinde Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla geliştirme ekibinin oyunu desteklemeye kararlı olduğunu, henüz açıklamasalar da  birçok yeniliğin geleceğini belirtti.

Assassin’s Creed Valhalla sezon bileti 40 dolardan satışa çıkacak. Oyunun Gold ve Ultimate sürümlerine sahip iseniz otomatik olarak sezon biletini almış sayılacaksınız. Assassin’s Creed Valhalla, 10 Kasım’da oyun severlerle buluşacak…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir