Assassin’s Creed Valhalla Evreninde Mitik Canlılar

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed Valhalla Evreninde Mitik Canlılar

Assassin’s Creed Valhalla’da çokça mitik canlı göreceğiz gibi duruyor…

The Future Games Show’da, Assassin’s Creed Vallhalla için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı ve videonun konusu ise mitsi yaratıklar ve kişilikler. Bu canlılarla Norveç’ten İngiltere’ye olan yolculuğunuzda karşılaşabileceksiniz: Bir köpek, üç kız kardeş ve altı adam.

Birincisi Black Shuck denilen bir köpek. East Anglia veya Doğu İngiltere’de çoğunlukla söylenen bir halk hikayesinde geçen bir canlı Black Shuck. Shuck kelimesi eski İngilizce’de scucca sözcüğünden türemiş ve anlamı ise “şeytan” demek. Şeytanın yanından geldiği söylenen bu köpeğe dikkat edin nitekim neredeyse bir at büyüklüğüne yakın.

maxresdefault 1 1

İkincisi Lerion’un Kızları diye tabir edilen üç kız kardeş. Cordelia, Regan ve Goneril, Kral Lear’ın temelini oluşturan efsanevi bir tarihsel figür olan Britanyalı Leir’e bir göndermedir. Doğu Anglia halkı tarafından ihanete uğrayan babalarının mirasını korumaya çalışıyorlar ve arkadaş edinmek istemiyor olsalar da, seyahatlerinizde hikayelerinde gördüğünüzden daha fazla şey olabileceğini keşfedeceksiniz.

Üçüncüsü ise Ragnar Lothbrok’un kayıp Drengr’ları. Ragnar, bu oyundan 10 sene önce İngiltere topraklarına ayak basmış, çokça düşman edinmiş ve kendisini zehirli yılanlarla dolu bir çukurun dibinde bulmuştu. Ardında kalan altı Drengr (Viking kültüründe savaşçı, aynı zamanda iltifat olarak kullanılır) ile yolculuğunuzda karşılaşacaksınız. Anlatıcı director Darby McDevitt, her birinin onurlu bir şekilde ölmek istediğini ve böylelikle Valhalla’ya gidebileceklerini anlatıyor. Eivor’un her biriyle tanışma ve onlara yardım etme hakkı var.

McDevitt aynı zamanda bu karşılaşmaların ana hikayeyi etkilemeyeceğini vurguladı. Sadece ana yola bağlı kalmayanlara bir çeşit ödüllendirme gibi olduğunu söyledi bu yan olayların.

Assassin’s Creed Valhalla, 17 Kasım’da çıkıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir