Assassin’s Creed Valhalla Gameplay Trailer da Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 12 Önemli Detay

Çağrı Ertürk
Çağrı Ertürk
7 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed Valhalla Gameplay Trailer da Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 12 Önemli Detay

Inside Xbox canlı yayın etkinliğinde Assassin’s Creed  Valhalla’nın oyun içi tanıtım videosunu görmüştük. Eğer Inside Xbox etkiliğinde bahsedilen oyunları kaçırdıysanız buradaki linkten haberimize bakarak öğrenebilirsiniz. Çok dikkatli biriyseniz fragmandaki bahsedeceğimiz detayları çoktan fark etmiş olabilirsiniz ki biz tekrardan bahsetmek istedik.

Fragmanı kaçıranlar için tekrar burada paylaştık.

Assassin’s Creed Valhalla Sinematik Fragmanı:

 

1.  İnanılmaz Gözüken Kuzey Işıkları.

Kuzey ışıkları

Fragmanın başında gördüğümüz kuzey ışıkları ile etkileyici ve birazda kasvetli bir havayı hissettiriyor bize. İngiltere’nin anlık değişkenlik gösterebilen, sağı solu asla belli olmayan havası işleri iyice ilginç hale getirebilir. Aynı gün içinde oyunda fırtınalar, çiseleyen yağmur, sis, gökkuşağı, ve güneşli bir hava görebiliriz.

2. Yerleşim alanımız oldukça büyük ve etkileyici.

Adsız

Gene fragmanın başlarından itibaren yerleşkemiz hakkında fikirler edinebiliyoruz. Viking işlemeciliği ile ahşaplara yapılmış süslemeler, semboller görebiliyoruz. Evinizi geliştirdikçe ve kendinize göre ayarladıkça daha etkileyici olacağı kesin. Görünüşe göre sadece birlikte yaşadığınız insanlar olmayacak, bir kışla, demirci, dövme salonu ve daha fazlasına da ev sahipliği yaptığından bahsediliyor. Ayrıca yemek salonunda hep birlikte olunması ve birlikte vakit geçirilmesi aralarında sıkı bir bağ olduğunu hissettirebiliyor.

3. Hidden Blade ile ilgili parmak sorununu farklı bir tarzda çözmüşler.

giphy

Eğer oynadıysanız Assassin’s Creed Origins’de Bayek, silahın ilk prototipini aldığı ve parmağını kaybettiği önemli bir sahne vardı ve önceki oyunlarda da suikastçılar Hidden Blade’i kullanabilmek için yüzük parmaklarını kaybetmek zorunda kalmışlardı. Valhalla ile İngiliz Karanlık Çağları’na geldiğimizde, Eivor’un en azından işaret parmağını ve başparmağını koruyan bir deri koruyucuyla kapatmış. Parmağını kaybetmeden bıçağı nasıl kullanacağını çözdüğünü açıkça görüyoruz.

4. Paganizm ve Hristiyanlık önemli bir tema olacak.

ad

Fragmanda oldukça fazla semboller bulunmakta. Sürekli bir güç mücadelesi, fetihler olacağı belli, oyundaki dinler arası çatışmalara bunlar sebep olabilir. Fragman boyunca bazı güçlü dini temaları ima eden görüntülerin yanı sıra Hristiyanları veya Pagan’a ibadet edenleri ve türbelerini görebilirsiniz.

5. Stonehenge tamamen tırmanılabilir olacak.

z

Stonehenge ve Dover boğazı gibi ünlü yerlerin oyunun bir parçası olması, gezmesi, dolaşması, tırmanması heyecan verici olacaktır.

6. Kalkanlar belki oyun mekaniğinin bir parçası olabilir.

kalkan

Odyssey de kullanamadığımız kalkanları belki bu sefer oyuna eklenebilir. Gördüğümüz görüntülerde de kalkanlar saldırı sırasında askerler tarafından kullanılmakta. Dövüş mekaniklerinde ise eş zamanlı olarak her iki elde birer silah olacak şekilde duruyor. Büyük olasılıkla silahları istersek çiftte kılıç yada kılıç kalkan gibi kombinasyonlarda  kullanabileceğiz.

7. Gjallarhorn saldırılar için önemli bir araç olabilir.

s

Assassin’s Creed Valhalla saldırıları ve yoldaşlarımızı nasıl kontrol edebileceğimiz kesin değil ama oyunun büyük bir parçası olacak gibi gözükmekte. Gjallarhorn en azından bu baskınlar için bir sembol olacağı açık,  Karanlık Çağ’ın çeşitli büyük kötülerini devirmek için birliklerinizi toplamanıza yardımcı olabilir. Gjallarhorn genellikle Viking kültüründe, özellikle de tanrı Heimdallr ve bilge Mímir ile ilişkili olan önemli bir sembol.

8. Parkur dövüşü geri geliyor.

giphy 2

Assassin’s Creed serilerindeki olmazsa olmaz parkur mekaniği ile kombinlenmiş olan dövüş mekaniğini özlemiştik. Eivor’un bu sahnede düşmanı bir duvar gibi kullanarak geçmesini, ve yeni oyunla birlikte gelecek olan etkileyici ortamla beraber yeni hareketleri görmek için sabırsızlanıyoruz.

9. Eivor, önceki oyunlara benzer hareketler sahip olacak.

giphy 3

Biliyorsunuz önceki oyunlarında yakın muhabere sırasında çeşitli göze hoş gelen kombo saldırıları görebiliyorduk. Eivor’un buradaki hareketleri Alexios ve Kassandra’nında sahip olduğu zincirleme olan gizli saldırılara oldukça benziyor. Silah çeşitliliği ile görebileceğimiz komboların ve animasyonların fazlaca olması oyundan bir süre sonra sıkılmamamıza etki eden bir faktör.

10. Kale Kuşatması

kale kuşatma

Fragmanı izlerken en çok meraklandığımız sahnelerden biri olan bu sahnede bir kale kuşatması görüyoruz. Eğer bir kaleyi ele geçirmeye çalışacaksanız, balta, kalkan ve bir avuç oktan daha fazlasına ihtiyacımız olacak. Bir sonraki sahnede, büyük ağır kapılara ve taş duvarlara sırf kaba kuvvetle parçalamak için kocaman bir koç başı var. İster bu canavarı kontrol ediyor olun, ister savaşı yönetin, isterseniz sadece çevrenizde bulunsun.

koç başı

11. Kartallar gitti, kuzgunlar geldi.

Kuşpng

Kuzgunlar bir bütün olarak Viking kültürüne çok bağlı. Kuzgunlar savaşın güçlü bir sembolü olarak görülür ve aynı zamanda Odin’in gözleri ve kulakları olduğuna inanılır, bilgelik, şiir, ölüm, kehanet ve sihir tanrısı olan tanrı Odin’in. Kendisine bilgi vermek için Midgard dünyasında uçan Huginn (düşünce) ve Muninn (bellek) adında iki kuzgunun olduğu biliniyor.

12. Fragmanda kullanılan şarkı sözlerinde bazı tasvirler

Oyun fragmanı için seçilen müzik sanki şarkı Valhalla’nın içindeki acımasızlığı, savaşları, vahşeti, vurgulamak için özel olarak yazılmış gibi. Müziğin resmi hesabındaki klibi ve sözlerini paylaşıyoruz isterseniz izleyebilirsiniz.

Son olarak düşünceleriniz bizim için önemli lütfen yorumlarınızı aşağıda belirtmeyi unutmayın.

Herkese sağlıklı günler dileriz…

Bury the tongue between the teeth
Open the jaw and sink in deep
Force it open and claw the grip
Down throat, you let it slip, slip, slip, slip, slip

In the static you are reborn

In the white nights, what you asked for

Fire the cue, and I’ll come for

Give you the marks of a lost war
Let it sink
Don’t let it hold you down
Let it sink
Don’t let it hold you down
Let it sink
Don’t let it hold you down
Let it sink
Don’t let it hold you down
Let it sink
Don’t let it hold you down

Cut knife, deep in, spit down, swallow
Sword up, nock in, and turn the bow
Sever in two and fuse to gold

Down throat, you let it go
Let it sink
Don’t let it hold you down
Let it sink
Don’t let it hold you down
Let it sink
Don’t let it hold you down
Let it sink
Don’t let it hold you down

It’s going to be bloody, isn’t it.

Bu makaleyi paylaş
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir